Efekt rwania ekranu Nvidia

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Solomos
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 09:51

[+] Efekt rwania ekranu Nvidia

Post autor: Solomos »

Witam a jednak jest problem z kartą graficzną Nvidia GT 640 na zainstalowanym Debinie Wheezy. Dokładnie mam taki problem jak tu znaleziony w internecie oczywiście podane sposoby naprawy nie działają, a szkoda bo to dyskwalifikuje dalsze używanie Debiana, no chyba,że jest jakiś inny sposób na tą dolegliwość.
http://nocnypingwin.blogspot.com/2012/0 ... u-dla.html
http://nocnypingwin.blogspot.com/2014/0 ... e-oby.html
Awatar użytkownika
neo86
Beginner
Posty: 285
Rejestracja: 16 października 2013, 00:03
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: neo86 »

A jak Ci się wyświetla obraz na sterownikach otwartych? Tak samo miałem na zamkniętych a na otwartych wszystko jest ok. Też mam grafikę NVidia (patrz stopka).
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Sterowniki otwarte mają kiepską wydajność i problemy z zarządzaniem energią. Jak to się połączy to wychodzi na to, że karty nvidii na otwartych sterownikach bardzo się grzeją nawet gdy nie są obciążone.

Zastosowałeś się do wskazówek z komentarzy tego wątku co podałeś?
Solomos
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 09:51

Post autor: Solomos »

Witam tak jak pisałem wcześniej żaden ze sposobów nie działa. Dla testów zainstalowałem Debiana testing i po instalacji sterowników w wersji 331.49 eureka wszystko śmiga jak ta lala. Czy jest jakiś sposób, aby zainstalować tą wersję na Wheezy jednak to wersja stabilna i na niej chcę być, bo jak na razie testing ma parę innych problemów. Chciałem zainstalować najnowsze stery ze strony nvidii, ale podczas instalacji wywalało błąd
[HTML]Failed to run /user/sbin/dkms build[/HTML]
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Miałem coś podobnego po tym jak zaktualizowały się X-y. Więć cofnałem x-y do poprzedniej wersji i póki co działa wszystko ok.
Solomos
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 2014, 09:51

Post autor: Solomos »

Witam mam troszkę wolnego czasu więc powróciłem do problemu. Zainstalowałem jeszcze raz na czysto Debiana Wheezy, zainstalowałem sterowniki Nvidia i skupiłem się na [HTML]NVIDIA X Server Settings zakładka PowerMizer i jeżeli w Preferred Mode ustawię na Prefer Maximum Performance[/HTML] problem znika. Mam pytanie w jakim pliku zrobić edycję i ustawić, aby po ponownym uruchomieniu było zaznaczone Prefer Maximum Performance bo teraz ustawia się po uruchomieniu na Adaptive.


Dobra problem rozwiązany wystarczy w /etc/X11/xorg.conf Sekcion Device dodać

[HTML]Option "RegistryDwords" "PowerMizerEnable=0x1; PerfLevelSrc=0x3322; PowerMizerDefaultAC=0x1"[/HTML]
Załączniki
Zrzut ekranu z 2014-04-30 22:08:55.jpg
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

A parametry rozdzielczości i odświeżania nie są za duże jak na monitor?
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Od zawsze mam ten wpis w xorg.conf a pomimo to i tak na najnowszym xorgu rwał obraz, na starszym nie. Problem rozwiązano w najnowszych sterownikach. Nie wiem jednak czy na adaptive jest ok bo nie sprawdzałem.

Oczywiście rwał obraz tylko przy ogladaniu filmów z dekodowaniem przez vdpau. Poza tym było ok.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Może być związane z tym Screen/Video tearing GTX6xx/7xx/Titan/Kepler/Maxwell in almost all applications, including desktop
Ja moje GTX 650Ti sprzedałem pare miesięcy temu, bo nie udało mi się tego do ładu doprowadzić i KDE rwało się bez względu na wszystko, jedyne co pomagało to opcja przemalowania całej zawartości ekranu w ustawieniach VSync w KWin, ale to powodowało straszne obciążenie CPU.
ODPOWIEDZ