Jakie polecacie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
markon
Posty: 16
Rejestracja: 12 września 2013, 10:02

Jakie polecacie środowisko graficzne pod Debiana7

Post autor: markon »

Witam!
Jakie polecacie środowisko graficzne pod Debiana7?
Może mate?

Najnowsze GNOME 3 mi nie odpowiada. Po prostu, chcę mieć elegancki, szybki i stabilny system. I normalne ikony na pulpicie.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

KDE albo LXDE, zdecydowanie najlepsze środowiska moim zdaniem, obydwa spełniają twoje założenia. Wbrew pozorom, dobrze skonfigurowane KDE wcale nie jest takie ociężałe i zasobożerne. Oczywiście świetnie pracuje nawet na starym sprzęcie, co po części jest też zasługą Debiana. Na innych dystrybucjach nie pracowało tak płynnie w moim przypadku. Osobiście polecam KDE (duży komfort pracy) ale warto też wypróbować LXDE (bardzo lekkie i szybkie środowisko). Reszta jakoś nie przykuła mojej uwagi na dłużej.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

entries/164-Tak-stało-się-Czyli-xfce-4- ... -Rewolucja
Po uruchomieniu i niewielkim odchudzeniu autostartu pożera
82 MB i386
152 MB amd64

XFCE rządzi. XFCE to inne środowisko to jak religia.
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

Ze środowiskiem jest tak, że kogo zapytasz to powie ci co innego. Ja dla przykładu "wychowałem się" na GNOME i jego używałem - aż do momentu wersji 3 - moim zdaniem jakiejś porażki.

Dla mnie jest tak nieużyteczne, że brak słów. Walczyłem z różnymi tematami - LXDE całkiem nawet, XFCE - jak poprzednik, ale jakoś mi "nie leżało" (kolega Yampress jest za to gorącym zwolennikiem XFCE), KDE - cukierkowe jakieś takie jak dla mnie. I skończyło się na MATE - wygląda jak GNOME V2, praktycznie to jest to samo, wszystko mi działa "po staremu", tak jak byłem przyzwyczajony - i gitara.

Dla mnie właśnie środowisko MATE jest najlepsze.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Dokładnie, to tak jak z wyborem dystrybucji, trzeba kilka przetestować zanim się natrafi na to co nam najbardziej odpowiada, i na to czego nigdy więcej nie użyjemy i to jest piękne w Linuksie.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Zawsze lubowałem się w gnome2. Ale gdy wyszło gnome3 powiedziałem nie. I teraz na wszystkich systemach Linux i BSD jest xfce4. I tak się do tego xfce przyzwyczaiłem i polubiłem, że nie chcę niczego innego, a nawet do Gnome2/mate ciężko byłoby wrócić. Xfce4 mniej waży w MB. Choć zasobność pamięci w MB podobna w porównaniu Xfce4 z Gnome2.
markon
Posty: 16
Rejestracja: 12 września 2013, 10:02

Post autor: markon »

O tak, MATE to rewelacja.
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

No prawie ;) Ma tam kilka rzeczy, które by trzeba poprawić. Ale nadal używa mi się najlepiej.
markon
Posty: 16
Rejestracja: 12 września 2013, 10:02

Post autor: markon »

A można tak skonfigurować XFCE, żeby wyglądało jak MATE?
A czy w XFCE będę miał normalnego Firefoxa?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Pewnie, że można. Dlatego od razu podłapałem xfce.

Obrazek


Firefoxa instalujesz według tego przepisu:
entries/151-Firefox-6-w-Squeeze-lub-innych-galęziach

Jeśli instalujesz Firefoxa według powyższego przepisu, nie instalujesz iceweasela według poniższego przepisu.

Jak zainstalować takie xfce?

entries/164-Tak-stało-się-Czyli-xfce-4- ... -Rewolucjaentries/164-Tak-stało-się-Czyli-xfce-4- ... -Rewolucja
Na dole tego wpisu, są kolejne wpisy co i jak można skonfigurować.

Reszta oczywiście, to już konfiguracja wyglądu samego xfce:
http://xfce-look.org
ODPOWIEDZ