Czy to możliwa jest instalacja Unity w Debianie?

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
wolacinio
Posty: 20
Rejestracja: 26 marca 2011, 18:15

Czy to możliwa jest instalacja Unity w Debianie?

Post autor: wolacinio »

Witam.
Jak podają na wiki, Unity przeznaczone jest dla GNOME w Ubuntu. Czy możliwe jest zainstalowanie na Debianie Unity? Również chciałbym mieć taki pasek po lewej na swoim Debianie.

Kod: Zaznacz cały

Linux 3.2.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.2.32-1 x86_64 GNU/Linux
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

To nie lepiej jakiegoś doka typu cairo-dock doinstalować i synapsę? Dwoją drogą unity zmusiło mnie na przesiadkę, nie trawię tego.
wolacinio
Posty: 20
Rejestracja: 26 marca 2011, 18:15

Post autor: wolacinio »

Menel pisze:To nie lepiej jakiegoś doka typu cairo-dock doinstalować i synapsę? Swoją drogą unity zmusiło mnie na przesiadkę, nie trawię tego.
Dlaczego przesiadłeś się, jakie problemy?

Ale mnie się podoba unity, bo ja uwielbiam mieć wszystko pod ręką. Dziękuję, poczytam o cairo-dock.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Nie, nie problemów, nie miałem. Nadal uważam, że Ubuntu to jeden z lepszych systemów operacyjnych na biurka. Po prostu jakoś mi nie pasowało, niewygodne, niefunkcjonalne i mało konfigurowalne jak dla mnie. Poza tym miałem już dosyć gnome, a unity dobiło tylko ostatni gwóźdź.

Wracając do tematu, jak doinstalujesz dok i sobie go dobrze skonfigurujesz i do tego dorzucisz synapse, z pewnością nie będziesz narzekał na funkcjonalność. Polecam przetestować, najwyżej usuniesz i pokombinujesz z tym unity.
wolacinio
Posty: 20
Rejestracja: 26 marca 2011, 18:15

Post autor: wolacinio »

Będę próbować. A powiedz mi jeszcze jakie ciekawe narzędzia mogę do gnome zainstalować?
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Oj dawno nie używałem gnome i raczej nie będę, to Ci nie pomogę. Ale większość tych rzeczy działa raczej na wszystkich środowiskach, w szczególności kde czy gnome. Ja używam, jeżeli chodzi o funkcjonalność cairo docka, synapse i conky. Wszystko mam pod ręką i w zupełności mi wystarcza. Innych nie znam.
icywind
Posty: 4
Rejestracja: 02 grudnia 2012, 21:53

Post autor: icywind »

wolacinio pisze:Będę próbować. A powiedz mi jeszcze, jakie ciekawe narzędzia mogę do gnome zainstalować?
Tu masz wszystkie, instalacja również banalna.
https://extensions.gnome.org/

Osobiście polecam rozszerzenie "Weather".
wolacinio
Posty: 20
Rejestracja: 26 marca 2011, 18:15

Post autor: wolacinio »

icywind, dziękuję.
ODPOWIEDZ