Nvidia

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
rocku
Posty: 3
Rejestracja: 19 lipca 2007, 15:46

Post autor: rocku »

Hagal pisze:
Kaka' pisze:Bo w kernelu 2.6.21 (bodajże) zostały zmienione oznakowania dysków
Oznacza to tyle, że dysk jest traktowany jako SCSI a nie IDE - i stąd kernel szuka sdxx

I nie jest to "zmienione" w kernelu 2.6.21, lecz od 2.6.19 dodana jest już libata
W najbliższej (nieokreślonej) przyszłości obsługa via libata ma być w jajku domyślna, zaś HD_IDE zostanie jako "Deprecated" - aż do całkowitego usunięcia
To dziwne, bo używam jajka 2.6.21.5, mam libata i dyski PATA wciąż mam wykrywane jako hd*, natomiast SATA oczywiście sd*. Jedyna różnica jaką zauważyłem, to na jajku z repo 2.6.18.4 miałem wykrywany dysk master z pierwszego kontrolera jako hdf, obecnie jest prawidłowo hda.

I w związku z tym mam problem przy kompilacji nowego jajka z kernel.org za pomocą make-kpkg, otóż po utworzeniu paczki .deb i instalacji poprzez dpkg -i w grubie wszystkie wystąpienia root=/dev/hda1 są zastępowane przez root=/dev/hdf1. Any ideas?
Gość

Post autor: Gość »

rocku pisze:To dziwne, bo używam jajka 2.6.21.5, mam libata i dyski PATA wciąż mam wykrywane jako hd*, natomiast SATA oczywiście sd*
Czyli nie masz wyłączonego BLK_DEV_HD_IDE i kernel używa równocześnie HDE_IDE oraz libata.
Jeśli sam kompilowałeś z zamiarem przejścia na libata, to jest to duże niedopatrzenie :)


Pozdrawiam
rocku
Posty: 3
Rejestracja: 19 lipca 2007, 15:46

Post autor: rocku »

Hagal pisze: Czyli nie masz wyłączonego BLK_DEV_HD_IDE i kernel używa równocześnie HDE_IDE oraz libata.
Jeśli sam kompilowałeś z zamiarem przejścia na libata, to jest to duże niedopatrzenie :)
# CONFIG_BLK_DEV_HD_IDE is not set

W lsmod też nie ma tego modułu.
Danthez
Posty: 52
Rejestracja: 13 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danthez »

ja mam lenny ale zainstalowałem kernela z repo sida bodajże 2.6.22-1 wczesniej tez miałem problem z waiting for root filesystem a teraz wszystko ok i chodzi na oznaczeniach z h a nie z s może zobacz z tym dopisz repo sida i zainstaluj stamtąd najnowszego kernela. nawet parawirtualizacji nie trzeba wyłączać jak się chce stery ATI mieć : ). A co do NVIDII ja instalowałem na laptopie z GF8600 instalatorem Nvidii i wszystko automatycznie mi poszło właściwie
ODPOWIEDZ