Debian 6 Squeeze i instalacja GNOME3

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Omen
Posty: 45
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 18:26

Debian 6 Squeeze i instalacja GNOME3

Post autor: Omen »

Witam!
Dość dawno nie używałem Debiana, jednak muszę do niego powrócić. Zastanawia mnie fakt, że nie mogę zainstalować GNOME3 i potrzebuję pomocy, jakichś wskazówek.

Znalazłem temat
threads/21776-Instalacja-Gnome3-w-Debia ... abilnie%29
Jednak nie mogę sobie poradzić. Korzystam z Debiana na wirtualnej maszynie. Ogólnie to potrzebuję zainstalować 3 Debiany, z trzema różnymi środowiskami. Gnome, KDE i XFCE i porównać je. Aktualnie posiadam GNOME w wersji 2.30.2 jednak jest ono trochę już stare. Potrzebuje najnowszych środowisk. Możecie jakoś pomóc?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Zainstaluj Debiana Wheezy. Tam gnome3 standardowo. Za jakiś miesiąc Wheezy będzie już jako stabilne wydanie..

A jak Ci się Gnome3 nie spodoba proponuję XFCE:
entries/164-Tak-stało-się-Czyli-xfce-4- ... -Rewolucja
Omen
Posty: 45
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 18:26

Post autor: Omen »

Dziękuję bardzo! Już instaluję.

Zastanawia mnie jednak to co napisałeś, że domyślnym środowiskiem jest Gnome3 w Debianie Wheezy, gdyż przeczytałem notkę na dobreprogramy.pl, że deweloperzy odeszli od Gnome na rzecz XFCE ;) Dlatego zmyliło mnie to.
(...)Przy tej okazji warto wspomnieć, że w Debianie Wheezy, który ma obecnie status testowego,zmieni siędomyślne środowisko graficzne. Do tej pory po instalacji uruchamiany był GNOME, który skończył wczoraj 15 lat, ale deweloperzy Debiana uważają je za... zajmujące zbyt wiele miejsca. GNOME utrudnia zmieszczenie obrazu instalacyjnego na jednej płycie CD, dlatego też jego miejsce zajmie dużo lżejszy Xfce. Niewykluczone, że są równieżinne powodytej zmiany.Kierunek rozwoju GNOMEjest przez wiele osób mocno krytykowany(...)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

To były plotki. Nigdy nie zmieniono domyślnego środowiska na xfce. Na razie jest gnome. I pewnie długo będzie.


http://dug.net.pl/news/443/
Omen
Posty: 45
Rejestracja: 15 czerwca 2008, 18:26

Post autor: Omen »

Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Moje zainstalowane GNOME3 wygląda trochę inaczej niż widzę na zrzutach ekranów czy filmach. Generalnie nie różni się zbytnio od gnome2.

Wersja mojego Gnome to 3.4.2. Poczytałem trochę o tych rozszerzeniach do Gnome3, mam tylko problem bo nie umiem ich instalować. Chyba. Pierwsze co mi się rzuca w oczy to brak ,,dock i ogólnie nie wygląda to tak:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... VuOTNkYYk#

Pomoże ktoś? Jak instalować gnome_extensions?

Ps. System mam na vmware.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Na vmware nigdy nie bedziesz miał wyglądu gnome3 tylko gnome-fallback -> taka okrojona wersja gnome3 kiedy nie masz odpowiedniego sprzetu..
ODPOWIEDZ