zamiana XFree86 na Xorga

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

zamiana XFree86 na Xorga

Post autor: robroj »

no wlasnie.. jak to zrobic - prosze napisac jak krowie na rowie :P czyli lopatologicznie.. dodalem do repo swojego backdory ale w synapticu jak che zainstalowac Xorga to pokazuje sie komunikat ze xserver-common jest z zle wersji i nie da sie... zka ktos sposob aby wymusic wgranie innej wersji pakietu?

robroj
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Robroj xorg jest w testing! Jeżeli tak bardzo chcesz xorg to:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install -t testing xserver-xorg
Ta wersja xorga jest z testing ale jak pojawi się już wersja stabilna xorga to zostanie ona zaktualizowana do stabilnej - jeśli masz stable!

Po instalacji normalnie konfigurujesz podobnie jak w xfree86.

Osobiście nie wiem do końca czy to zadziała ale tak pisze w książce o Debianie więc powinno być ok.

Pozdrawiam!
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

Kod: Zaznacz cały

man apt_preferences
A skoro uzywasz synaptica to
pakiet -> wymuś wersję
DaViDeX
Posty: 18
Rejestracja: 11 lipca 2006, 20:15
Lokalizacja: Opinogóra

Re: zamiana XFree86 na Xorga

Post autor: DaViDeX »

robroj pisze:dodalem do repo swojego backdory
Padłem :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Acha robroj musisz mieć odpowiedni wpis w sources.list - wpis z testing - inaczej przez synaptic nie zainstalujesz xorga. No albo wejdź na oficjalną stronę debiana i ściągnij "ręcznie" odpowiednie pakiety.

Powinno się udać! Pozdrawiam!
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

Kaka: nie sugeruj mu mieszania etcha z sargem, chyba że chcesz by cie przeklnął :-).
I koniecznie poczytaj o backportach :P
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Kaka: nie sugeruj mu mieszania etcha z sargem, chyba że chcesz by cie przeklnął
Ja czasami instaluje sobie na stable coś z testing i działa bardzo dobrze mi...żadnych błędów w pakietach itp śmiga aż miło. Robię to tak:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install -t testing nazw pakietu
Pozdrawiam!
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

zrobilem troszke inaczej gdyz ten sposob przez Ciebie przedstawiony nie zdal egzaminu

reinstalowalem debiana... ale bez Xow zupelnie.. pozniej dodalem do repo kilak wpisow i zainstalowalem bez problemowo xorga... pozniej tylko najnowsze kde i super.. odpalilem X przez startx i kupa.. :( pojawia sie czarny ekran ale widac ze cos sie tam niby robi gdyz co kilkascie sekund robi zmiane rozdzielczosci i ekran na chwile robi sie calkowcie czarny tak jest kilka razy pozniej juz nic nie dziala (kontrol alt F2 tez nie)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

robroj co do instalacji systemu to napewno nie było to konieczne. POX często mi mówił, że instalka prawie zawsze nie ma sensu no chyba, że coś naprawdę tak schrzaniłeś, że się nic nie da zrobić. Ja z nim się zgadzam!

Ostatecznie możesz ściągnąć etch i go zainstalować. Wtedy x'y muszą działa :)
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

skad wziasc etha?

ja amm sarge na plytkach .. wiem ze jest sid - jakas nowsza wersja oraz eth chyba najnowasza ale nie wiem skad je wziasc
ODPOWIEDZ