[+] XFCE 4.8. wylogowanie, wy

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
virus999
Posty: 60
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 19:12

[+] XFCE 4.8. wylogowanie, wyłączanie, uśpienie dla zwykłego użytkownika nie działa

Post autor: virus999 »

Witam.
M
am problem z wylogowywaniem się, wyłączaniem i uśpieniem mego laptopa. Używam
Debian Wheezy z XFCE 4.8. Sprawdzałem LMDE z XFCE i tam normalnie można sobie poradzić. Testowałem z tej racji, że chciałem mniej więcej zobaczyć ale ja nie lubię pochodnych dystrybucji. Wolę Debiana. Mam nadzieję, że ktoś mi powie mniej więcej jak sobie z tym poradzić.
Mogę np. wyłączać i restartować w terminalu za pomocą sudo albo logowaniem na konto root, ale chciałbym klasycznie to robić za pomocą przycisku, takie przyzwyczajenie. Z góry dziękuję.

Jeśli zaloguję się na konto root to normalnie mogę tam zrobić te czynności za pomocą przycisku a na koncie zwykłego użytkownika już nie. Może trzeba jakieś uprawnienia dopisać?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

virus999
Posty: 60
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 19:12

Post autor: virus999 »

Już działa trzeba było zainstalować tylko GDM3 i ustawić jako domyślny. Czy możesz mi jeszcze powiedzieć, czy można jakoś upiększyć to gtk przy logowaniu, bo takie trochę odstraszające te okienka są.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Wystarczy menadżer slim i opis w podanym wyżej odnośniku. Możesz podmienić tylko tapetę jeąli chcesz zmieniać wygląd gdm3, tyle wiem.
ODPOWIEDZ