Dostosowanie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
pardelek
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2011, 13:00

Dostosowanie środowiska XFCE4 do własnych wymagań

Post autor: pardelek »

Dość długo używałem Debiana Lenny ze środowiskiem KDE 3.5. Nie narzekałem dopóki nie zmieniły się repozytoria i i stabilną wersją został Debian Squeeze. Zrobiłem przesiadkę na Squeeze lecz środowisko KDE 4 mi się nie widzi więc używam XFCE4.
Mam problemy z tym środowiskiem. Tj.
  • Brak reakcji (auto montowania) kart SD w czytniku
  • Audacious po załadowaniu listy znika i gubi ustawienia np. korektora itp. (w KDE 4 to samo)
  • Brak reakcji na podłączenie TV do laptopa przez D-SUB - nie wiem jak uruchomić pulpit rozszerzony lub klonowanie.
Za pomoc z góry dziękuję.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

pardelek pisze: [*]Brak reakcji (auto montowania) kart SD w czytniku
Odnośnie tego sprawdź w Thunarze > Edycja > Preferencje > Zaawansowane > Zarządzanie wolumenami i urządzeniami czy jest włączone.
pardelek
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2011, 13:00

Post autor: pardelek »

Tak. Ja tam już wcześniej wszystko zaznaczyłem.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Odnośnie programu Audacious. Jaką masz obecną wersję? Przy aktualizacji z 2.4.4 do 2.5.0 miałem podobne cyrki. Brak reakcji na uruchomienie (brak komunikatów w kosoli), uruchomienie bez gui, ale z dźwiękiem lub też komunikat o uruchomionej innej instancji programu. Przenieś katalog:

Kod: Zaznacz cały

/home/pardelek/.config/audacious
w inne miejsce i sprawdź jak program zareaguje na czystą konfigurację.
Awatar użytkownika
Van
Beginner
Posty: 194
Rejestracja: 04 lipca 2009, 11:54

Post autor: Van »

Z tymi kartami SD: a gdybyś wyjął cały czytnik z USB i podpiął ponownie?

Możesz mieć stare KDE3 w Squeeze. Od tego jest projekt Trinity. Więcej info TUTAJ.
pardelek
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2011, 13:00

Post autor: pardelek »

marcin1982 to wersja 2.3.

Dodane:
Van pisze:Z tymi kartami SD: a gdybyś wyjął cały czytnik z USB i podpiął ponownie?

Możesz mieć stare KDE3 w Squeeze. Od tego jest projekt Trinity. Więcej informacji TUTAJ.
Brzmi zachęcająco. Tylko teraz nie wiem jak to zrobić. Czy załadować KDE i odinstalować XFCE, czy nowy system od początku.
Awatar użytkownika
marcin1982
Moderator
Posty: 1730
Rejestracja: 05 maja 2011, 12:59
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: marcin1982 »

Odnośnie automontowania zainteresuj się programem (usługą) ivman - powinien być w repozytoriach.
Awatar użytkownika
Van
Beginner
Posty: 194
Rejestracja: 04 lipca 2009, 11:54

Post autor: Van »

pardelek pisze: Brzmi zachęcająco. Tylko teraz nie wiem jak to zrobić. Czy załadować KDE i odinstalować XFCE, czy nowy system od początku.
Możesz spokojnie instalować KDE-Trinity, XFCE się łatwo odinstalowuje, bo nie zostawia wielu śmieci.
ODPOWIEDZ