repozytorium kde

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ja mam cały czas stable i wogle nie nażekam - wszystko pięknie działa. Ale zastanawiam się czy nie przejść na testing.....
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

nie potrzebuje najnowszego kde - po prostu lubie mieszac i byc na bierzaco :)

na razie bede expoerymentowal z E17 :)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

nie potrzebuje najnowszego kde - po prostu lubie mieszac i byc na bierzaco :)

na razie bede expoerymentowal z E17 :)
Jeżeli lubisz "mieszać" to chyba najlepiej było by gdybyś zamiast stable miał unstable - tam "zawsze" coś nie działa ;-)

Jeśli chcesz być na bieżąco to, jak wcześniej pisałem, polecam testing.


Pozdro!
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

moze to i smieszne ale ustawilem repo an testing i.... poszedelmd alej jesli chodzi o instalownaie sterownikow z ati - wersja repo.. zobaczymy co dalej bedzie
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

moze to i smieszne ale ustawilem repo an testing i.... poszedelmd alej jesli chodzi o instalownaie sterownikow z ati - wersja repo.. zobaczymy co dalej bedzie
Zobaczymy..... ;-)
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

to juz zupelnie inna bajka :)
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Kaka' pisze:Tak sowją drogą to etch stabilne ma być chyba wydane w grudniu??
Ja przecież nie napisałem, że etch jest stabilne, tylko testowe.

Chodzi o to, że wpisując do /etc/apt/sources.list zamiast stable testing nie ściągasz testowych wersji pakietów, ale pakiety, które zostały włączone do Debiana testing (nowy wychodzi o ile dobrze pamiętam co tydzień). Najczęściej same w sobie są stabline. Dlatego jak wejdziesz na stronę www.kde.pl i będziesz chciał ściągnąć sobie kde 3.5.3 to ono będzie w folderze stable, a na serwerze dabiana w testing. Poczytaj sobie o tworzeniu nowych wersji Debiana i włączaniu do niego nowych pakietów.

Robroj, jeśli masz stałe łącze to ściągnij sobie etcha, lub sida (jeśli chcesz mieć zupełnie nowy system) i instaluj od razu z kde.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ja przecież nie napisałem, że etch jest stabilne, tylko testowe.
Teraz jest testowe a później? W grudniu ma być podobno wydany debian 4.0 w wersji stabilnej.

;-)

Pozdro!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Przeczytaj dokładnie o dystrybucjach debiana. Tak etch jest planowany na grudzień, będzie to obecny etch (czyli w tej chwili testing, powoli poszczególne komponenty są zamrażane: już jest jądro (chyba że będzie jakiś poważny błąd), gcc, podstatowy system, oraz instalator, no i potem już tylko usuwane błędy RC z reszty, niestety te narazie nie maleją, a na przykład integracja selinux idzie mozolnie, to samo z tłumaczeniami, więc prawdopodbnie nie wejdą do etch, a do etch+1).


PS.
http://lists.debian.org/debian-devel-an ... 00015.html
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Skoro etch ma być w grudniu to będzie można sobie to ściągnąć. tylko mam pytanie......bo z tego co wiem to już nie będzie xserver-xfree86 ale xserver-xorg więc jeśli będe chciał zaaktualizować sobie system przez apt to chyba grafika mi padnie - tak czy nie? Pewnie będe musiał "mnóstwo" rzeczy ręcznie konfigurować ? !

Pozdro!
ODPOWIEDZ