repozytorium kde

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

teraz to juz kupa bo moja kalwiatura usb nie chce dzialac tak samo jak ta na ps2...
Jeżeli dpkg-reconfigure xserver-xfree86 nie pomaga to....mozesz na nowo zainstalować system a ODRAZU po zainstalowaniu zrobisz sobie kopie zapasową. Wtedy jeśli coś "nawali" to przywrócisz to.
chyba poczytam ksiazke i ochlone :)
Jaką masz książkę ? ;-)

Nie ma co się leniwić odrazu zabierz się do pracy - im szybciej tym lepiej! ;-)


Pozdrawiam!
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

wpisywnaie nic nie pomaga bo.. kalwiatura nie dziala i nie da sie nic wpisac :(

ksiazka to "GRU" Suworowa
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

wpisywnaie nic nie pomaga bo.. kalwiatura nie dziala i nie da sie nic wpisac :(
No skoro klawiatura nie działa to albo się to jakoś naprawi ;-) albo na nowo instalka.....Gdybyś instalował albo naprawisz już klawiature to zrób sobie kopię zapasową plików. A za każdym razem gdy będziesz coś edytować itp. (jakieś ustawienia) to zrób kopie tego pliku - tak na wszelki wypadek.
ksiazka to "GRU" Suworowa
Nie znam ale polecam http://helion.pl/ksiazki/de3bib.htm

Pozdrawiam!
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

Oczywiście że nie musisz nic przeinstalowywać ponieważ to nie Windows. Wystarczy odpalić jakieś repair cd i pewnie dodać moduły od input'a do /etc/modules ale ręki nie dam uciąć ponieważ żadnych logów nie pokazałeś. A Kaka' ty byś sie uspokoił z postami w rodzaju reinstall i reinstall...
Pozdro i miłej zabawy.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Oczywiście że nie musisz nic przeinstalowywać ponieważ to nie Windows. Wystarczy odpalić jakieś repair cd i pewnie dodać moduły od input'a do /etc/modules ale ręki nie dam uciąć ponieważ żadnych logów nie pokazałeś. A Kaka' ty byś sie uspokoił z postami w rodzaju reinstall i reinstall...
A co innego zrobić jak ktoś mówi, że klawiatura nie działa. Gdyby pokazał coś, powiedział coś więcej to wtedy by się zobaczyło co da się zrobić....skoro nic więcej nie powiedział oprócz tego, że klawiatura usb nie działa to co można poradzić? Albo coś jeszcze powie/pokaże albo "nic" lub instalka ;-)

Pozdrawiam!

[ Dodano: 2006-09-04, 14:04 ]
robroj napisał tylko: "wpisywnaie nic nie pomaga bo.. kalwiatura nie dziala i nie da sie nic wpisac :( "

Teraz są 4 wyjścia:

1- opisać dokładnie co się dzieje itp.
2- odpalić knoppixa/windowsa i pokazać zawartość plików konfiguracyjnych itp.
3-zainstalować system na nowo
4-dać sobie spokój z linuksem ( nie polecam tej opcji )

;-)

Pozdro!

[ Dodano: 2006-09-04, 14:35 ]
Acha - jeśli chodzi o tworzenie kopi zapasowej to polecam rdiff-backup

Pozdrawiam!
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Zrób tak. ¦ciągnij sobie etcha z internetu i zainstaluj go zamiast tego stable, które po upgrejdzie się zepsuło. Ten system będzie bardzo, bardzo trudno postawić na nogi. Główny problem przy upgradzie całego systemu ze stable do testing (w obecnej sytuacji) to taki, że w stable jest xserver-xfree86, a w testing xserver-xorg. Apt nie kasuje całego xfree86 i dlatego X,y nie chcą się uruchomić. Miałem tak samo. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie testing, bo z tego co zrozumiałem to robroj nie stawia serwera, tylko chce mieć desktop, a na to testing jest dobry. (Np. w stable nie ma jeszcze k3b. Jak spróbujesz go aptem zainstalować, to wywali ci do aktualizacji podstawowe pakiety, a w testingu nie ma z tym problemu - mam go teraz i jest ok). Więc instalujesz testing i zobaczysz jaka jest wersja kde. Jeśli jest nowsza to ja jednak polecam instalowanie osobno pakietów.(czyli wpisujesz apt-get install kdebase, później arts, kdemultimedia i te pakiety, które potrzebujesz, bo jak nie tworzysz stron www, to nie potrzebujesz pakietu kdewebdev, więc po prostu go nie zainstalujesz. Nie jest ich dużo - tu możesz sobie o nich poczytać i zdecydować, które zainstalujesz.)

Jeszcze jedna uwaga. KDE 3.5.4 jest uznane za stabilne przez jego twórców, ale do Debiana w wersji stable jeszcze nie weszło, więc jest w Debianie testing. Dlatego KDE samo w sobie jest stabilne, ale na serwerach Debiana jest w folderze testing, bo od wydania Debiana 3.1 r2 jest młodsze, więc nie może być w katalogu stable(są tam pakiety z ostatniej wersji stable Debiana, a nie ostatnich wersji stable poszczególnych pakietów, mówiąc inaczej katalog stable zmienia się wraz z wydaniem nowej wersji stable Debiana).
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Tak sowją drogą to etch stabilne ma być chyba wydane w grudniu??
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

zakonczylo sie reinstalka systemu :(

ktos ma pomysl jak bezpiecznie zainstalowac nowsze kde niz 3.3?

chociaz na razie zobacze czy uda mi sie odpalic e17
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Spróbuj to co wcześniej napisałem - wziołem to z książki http://helion.pl/ksiazki/de3bib.htm no i "MUSI" działać.

Kod: Zaznacz cały

apt-get install -t testing "nazwa pakietu"
Zainstaluje ci się wtedy wersjja testowa wybranego pakietu.

Możesz także wpisać:
Kod:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install "nazwa pakietu"="wersja pakietu"
Nie gwarantuje, że to zadziała ale w tejże książce tak pisało - pisało, że to jest bespieczne więc powinno się udać!

PS: Czy Ty naprawde potrzebujesz nowszego KDE niż 3.3? Potrzebujesz jakiegoś programy czy co? Jeśli potrzebujesz jakiegoś programy to coś innego by się pewnie znalazło ;-)

Pozdro!
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

robroj pisze:zakonczylo sie reinstalka systemu :(

ktos ma pomysl jak bezpiecznie zainstalowac nowsze kde niz 3.3?

chociaz na razie zobacze czy uda mi sie odpalic e17
Dlaczego po prostu nie zainstalujesz sid? Ja używam od lat i nie mam problemów, nawet najmniejszych.
Na desktop polecam SID!
ODPOWIEDZ