repozytorium kde

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

z kde.pl - w zrodlach wychodz mi ze stabilne jest 3.5.4
Fakt jest już.
wiesz kiedy nowe kde bedzie w "ogolnych" repozytoriach nowsze a nie 3.3??
Z własnych doświadczeń wiem, że może to wejść "w każdej chwili". Zależy kiedy tą stabilną werję KDE (3.5.4) wydano. Jeśli już z 1 - 2 tygodnie temu albo nawet później to tak jak napisałem w ogólnym repro moze to się pojawić w każdej chwili. Jeśli ta wersja wyszła nie później niż tydzień to pewnie jeszcze troche się poczeka ( zgaduje - może tydzień lub dwa ).

Ja mam debiana w wersji stabilnej ale mam zamiar przejść na testową. Z wielu opini wiem, że jest to "godniejsze" rozwiązanie na Desktop.

Pozdrawiam!
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

ehh na nowe kde 3.5.5 trzeba bedzie poczekac do 10 pazdziernika..wtedy to ma byc w wersji stable
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

ehh na nowe kde 3.5.5 trzeba bedzie poczekac do 10 pazdziernika..wtedy to ma byc w wersji stable
Jeśli naprawde Ci tak zależy na KDE to możesz mieć KDE testowe a cały system stable. Można tak zrobić. Wtedy będziesz miał najnowszą dostępną do ściągnięcia wersje KDE ;-)



Pozdrawiam!

[ Dodano: 2006-09-03, 20:25 ]
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=261
gson
Posty: 24
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 21:12
Lokalizacja: Nowogard/Kraków

Post autor: gson »

robroj - na desktopa testing możesz śmiało instalować, zmień sobie tylko wpisy w sources.list z stable na testing i zrób apt-get update && apt-get dist-upgrade i masz nowsze kde i nowsze pakiety etc..
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

G son - zrobilem tak jak zaporoponowales i ..... kupa teraz X nie cha sie odpalic niby cos tam costam ale w koncu wywala do trybu textowego z komunikatem ze w /usr/share/fonts/X11R/misc gdzies jest 2 a ma byc 1 aa i jak pamietam to na poczatku linijki jest chyba FreeFontType

jakies pomysly?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

G son - zrobilem tak jak zaporoponowales i ..... kupa teraz X nie cha sie odpalic niby cos tam costam ale w koncu wywala do trybu textowego z komunikatem ze w /usr/share/fonts/X11R/misc gdzies jest 2 a ma byc 1 aa i jak pamietam to na poczatku linijki jest chyba FreeFontType
Jak x'y nie chcą się odpalić to może ponownie je skonfiguruj:

Kod: Zaznacz cały

dpkg-reconfigure xserver-xfree86
Może po ponowniej konfiguracji zadziała ale nie gwarantuje tego.


A co wpisałeś żeby zrobić sobie dystrybucje testing? Zmieniłeś wpisy w sources.list z stable na testing a potem apt....??


Pozdrawiam!
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

Kaka' pisze:

A co wpisałeś żeby zrobić sobie dystrybucje testing? Zmieniłeś wpisy w sources.list z stable na testing a potem apt....??
zmienilem stable na testing.. pozniej apt-get update.. a pozniej aptget...... bla bla bla
tak jak to zasugerowal G son
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

zmienilem stable na testing.. pozniej apt-get update.. a pozniej aptget...... bla bla bla
tak jak to zasugerowal G son
Teraz to sobie zmieniłeś całe distro na testing.
Zapewne chcesz TYLKO mieć najnowsze KDE?!

¯eby zainstalować pakiet z innej dystrybucji nie zmieniając wpisu w sources.list to wpisz coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install -t testing "nazwa pakietu"
Zainstaluje ci się wtedy wersjja testowa wybranego pakietu.

Możesz także wpisać:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install "nazwa pakietu"="wersja pakietu"
Pozdrawiam!
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

teraz to juz kupa bo moja kalwiatura usb nie chce dzialac tak samo jak ta na ps2...
chyba poczytam ksiazke i ochlone :)
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

Następnym razem radzę zapoznać się z http://www.backports.org/
Wersje programów z testing dla dystrybucji stabilnej.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ