repozytorium kde

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

repozytorium kde

Post autor: robroj »

czy ma ktos namiar na repozytorium nowego KDE? teraz jest chyba 3.5.5??

bede bardzo dzwieczny :)
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Wpisz w google kde i wszystko się znajdzie. Repozytorium kde, i inne rzeczy.

Pozdrawiam.
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

hmm nie napisalem tego wczesnieja le jestem dosyc zielony jelsi chodzi o linuxa i proste zapytanie w google "repozytorium kde" nie daje zbyt zadowalajacych (mnie) wynikow dlatego zapytalem an forum
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

http://www.kde.pl/?page=download

Na tej stronie możesz ściągnąć sobie KDE.


Pozdrawiam!
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

problem w tym ze to nie jest repo a ja potzrebuje wlansie repo
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Napisz nam może co ty rozumisz pod pojęciem repo. Jeśli chcesz zainstalować sobie kde, to 2 posty wyżej jest adres, z którego można ściągnąć kde i zainstalować.

Poszukaj na serwerach ftp (ftp.pl.debian.org, sunsite.icm.edu.pl/pub/linux/debian/pool/main/k/ i inne)
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

pewnie masz racje - szukam adresu który dopisze do pliku sources.list w /etc/apt/

aby pozniej updejtowac swoje kde z 3.3 na 3.5 - automatycznie a nie z kazdym pakietem osobno
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

pewnie masz racje - szukam adresu który dopisze do pliku sources.list w /etc/apt/
Repro napewno istnieje ja jednak nie znam go. Ja korzystam z GNOME - gdyby ci się znudziło KDE to polecam GNOME ;-)
aby pozniej updejtowac swoje kde z 3.3 na 3.5 - automatycznie a nie z kazdym pakietem osobno
Jeśli masz wersję stabilną debiana to do pobrania przez apt i synaptic itp. będzie tylko stabilna wersja KDE. Zapewne gdy się już ukaże KDE 3.5 to będzie ono dostępne automatycznie - instalujesz normalnie przez apt.
Jeśli byś miał wersję testową debiana to pewnie byś mógł ściągnąć najnowsze KDE które NIE jest jeszcze stabilne.

Ewentualnie mozesz dodać do sources.list wersje testowe debiana zamiast stabilne wtedy byś mógł ściągnąc testowe KDE.

Według mnie jak wejdzie KDE 3.5 to automatycznie będzie dostępne do instalacji/aktualizacji przez apt.


Pozdrawiam!
KarolOssowski
Posty: 92
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KarolOssowski »

w testing jest kde 3.5.47

*teoretycznie* jest możliwe utrzymywanie systemu mieszanego: kde z testing, reszta z stable, ale w praktyce różnie to wygląda. jeśli ta opcja Cię interesuje to poczytaj sobie:
Debian Reference, `man apt_preferences` i APT Howto

swoją drogą zbliżamy się do wydania etch jako dystrybucji stabilnej i część pakietów już jest zamrażana, więc - z grubsza - co do stabilności dystrybucji testing myślę, że nie ma obaw. ja ze swojej strony polecam (oczywiście na desktop).
robroj
Posty: 32
Rejestracja: 02 września 2006, 11:23
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: robroj »

z kde.pl - w zrodlach wychodz mi ze stabilne jest 3.5.4 Karolu - wiesz kiedy nowe kde bedzie w "ogolnych" repozytoriach nowsze a nie 3.3??
ODPOWIEDZ