[+] Instalowanie Debiana z KDE, z CD

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
virus999
Posty: 60
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 19:12

[+] Instalowanie Debiana z KDE, z CD

Post autor: virus999 »

Witam.
Postanowiłem przejść na KDE, chcę wszystko instalować od zera, a nie KDE obok Gnome, po prostu usunąć wszystko i zainstalować Debiana z KDE. Wystąpił problem gdy instalowałem z płyty CD-KDE to instalacja powiodła się lecz przy instalowaniu KDE z trybu tekstowego wystąpił błąd, a instalowałem w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kde
Próbowałem też innych sposobów ale zawsze wyświetlało informację, że nie spełnia zależności itd. Był też inny komunikat, że znalazło paczki ale nie chciało się zainstalować bo coś wymagało lub musiało mieć partnera, coś w tym stylu, nie wiem co się dzieje. Proszę o pomoc. Próbowałem instalować też z DVD X-y nie chciały działać, ale wolę CD więc proszę o rozwiązanie problemu.

Albo proszę o jakiekolwiek kroki do zastosowania, dostosuje się do zaleceń. Dziękuje.
robero
Beginner
Posty: 164
Rejestracja: 05 października 2009, 11:43

Post autor: robero »

Czytam i nie wiem o co chodzi. Jeśli instalujesz Debiana z CD z KDE to KDE instaluje się automatycznie w procesie instalacji. Więc po co próba ta próba instalacji KDE za pomocą apt-get?
Jeśli jednak zainstalowałeś sam system bazowy to wówczas:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kde-full kde-i18n-pl
Zamiast kde-full może być kde-standard.
Oczywiście trzeba mieć ustawione odpowiednie repozytoria, co jest ładnie opisane w pierwszym dziale na tym forum.
Osobiście polecam instalację z CD Debiana z KDE.
virus999
Posty: 60
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 19:12

Post autor: virus999 »

Też tak myślałem, że jeśli ściągnę CD z KDE to będę miał z automatu KDE ale tak nie było. Przy instalacji nie wyświetliła się nawet możliwość zaznaczenia środowiska graficznego. Trochę dziwne, o ile pamiętam, taki sam obraz instalowałem VirtualBoksie i było normalnie, tzn., że miałem KDE, ale na dysk nagrywałem z pendrive'a. Może tu jest przyczyna?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Jeśli ściągniesz płytę z kde to zainstaluje kde.
A co się wyświetla?
A potwierdziłeś aby korzystał z danego ftp w instalatorze? Wybrałeś jakiś konkretny ftp?
Kde pobiera z sieci...
virus999
Posty: 60
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 19:12

Post autor: virus999 »

Przepraszam, że tak długo nie pisałem, a więc dzisiaj próbowałem jeszcze instalowania gnome. Nagrałem na płytkę wydanie testowej wersji i gdy instalowałem nie miałem do wyboru zainstalowania:

Kod: Zaznacz cały

Desktop...
tak jak w przypadku KDE. Po instalacji, z poziomu roota, wpisałem:

Kod: Zaznacz cały

 apt-get install gnome
nic. Następnie:

Kod: Zaznacz cały

 apt-get install gnome-full
później gdm-full, i nic, Porady z forum nie działają, ale znalazłem wątek, gdzie był podobny problem, lecz rozwiązanie to:

Kod: Zaznacz cały

 apt-get install gdm3
i nagle pokazało mi się 600MB plików itd. do zainstalowania, lecz teraz nie widzę w aplikacjach żadnych programów. Nie mogę też podłączyć, nawet internetu, przez kabel. Więc mam pytanie, jakie polecenie służy do instalacji tych wszystkich standardowych programów z gnome, oczywiście z płyty cd, jeśli jest taka możliwość. I jeszcze jedno, gdybym przy instalacji systemu, wybrał serwer lustrzany, czy miałbym te aplikacje i wybór z instalacją gnome itd. jak przy płycie DVD?
NeoN265
Posty: 43
Rejestracja: 16 października 2007, 16:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: NeoN265 »

Menu wyboru instalacji środowiska wyskoczy Tobie tylko wtedy jak masz wybrany serwer lustrzany (nie wiem jak jest z instalacją z DVD)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Wyskakuje okno "Konfiguracja menagera pakietów"
Gdzie na pytanie " Użyć sieciowego serwera lustrzanego" musisz odpowiedzieć TAK i dlalej wybrać odpowiedni serwer lustrzany skąd będzie pobirać pakiety


Z tego co ostatnio zauważyłem miałem ten sam problem. Instalacja z gnome. Coś wyczułem, że może mieć zwiazek jeszcze z wpisywanymi serwerami DNS. Wpisałe,m 2 adresy 194.204.152.34 194.204.159.1 i miałem brak wyboru śodowiska graficznego w taskselu. Dopiero za 2 podejściem wpisałem tylko 1 serwer DNS 194.204.159.1 i wszystko poszło dalej już OK
virus999
Posty: 60
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 19:12

Post autor: virus999 »

Problem rozwiązany wystarczy użyć serwera lustrzanego i wtedy instaluje gnome i wszystkie programy. (trochę późno odpisuje)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Tak, bo całe środowisko graficzne pobiera z internetu. Jeśli nie podasz repozytoriów to instalator nie wskazuje nawet możliwości takiego ściągnięcia.
ODPOWIEDZ