brak polskich liter pod kde

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
tomaszd

brak polskich liter pod kde

Post autor: tomaszd »

Mam pytanko w sprawie debiana.Dotychczas używałem gnome ale zmieniłem na kde.Graficznie jest o wiele fajniejszy i przypomina mi troche suse.Problem w tym że pod kde nie ma polskich znaczków fonetycznych(pod gnome są).Wie ktoś w czym rzecz???Jak to naprawić???
KarolOssowski
Posty: 92
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KarolOssowski »

zmienić czcionke w "Centrum Sterowania" na taką która obsługuje polskie ogonki
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Gdy korzystam z KDE to też nie ma polskich liter. Mam najnowszego knoppixa i tez jest ten sam problem. Ale gdy uzywam knoppixa z przed roku to wszystko jest ok. Są polskie litery itp. żadnych błędów. Może to błąd w najnowszej wersji? - chociaż pewny na 100% nie jestem. Tak jak kolega wyżej napisał poszukaj w centrum sterowania może musisz tylko coś zmienić. Możesz też zobaczyć w synaptic ( łatwiej się połapakć w pakietach ) jest mnóstwo pakietów z językami może tam coś bedzię związane z polskim.

Pozdrawiam!
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Re: brak polskich liter pod kde

Post autor: Grabos »

tomaszd pisze:Mam pytanko w sprawie debiana.Dotychczas używałem gnome ale zmieniłem na kde.Graficznie jest o wiele fajniejszy i przypomina mi troche suse.Problem w tym że pod kde nie ma polskich znaczków fonetycznych(pod gnome są).Wie ktoś w czym rzecz???Jak to naprawić???
Prawdopodobnie masz zainstalowane msttcorefonts czyli czcionki Microsoftu które nie mają obsługi Unicode.
Najprościej zmienić w Centrum Sterowania czcionki na takie same ale z pakietu DeJavu które wyglądają prawie identycznie ale problemu z Unicode nie mają.
A co do Knoppixa to pewnie wersja z przed roku była bez obsługi Unicode i dlatego wszystko było ok.
peredhil
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2006, 14:12
Lokalizacja: Staszów

Post autor: peredhil »

Zerknij tutaj: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=48

Miałem podobny problem.
ODPOWIEDZ