Bardzo dziwne dzia

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
FriPuc
Posty: 8
Rejestracja: 09 października 2010, 10:59

Bardzo dziwne działanie elemetnów na pulpicie Gnome - Squeeze

Post autor: FriPuc »

Witam.
Na wstępie przepraszam za mało konkretny tytuł, ale spotkałem się z bardzo dziwnym problemem, który skutecznie uniemożliwia mi korzystanie z systemu Debiana w wersji testowej.

Problem polega na tym, że dezaktywują (naprawdę ciężko znaleźć dobre określenie) się poszczególne elementy Pulpitu (panele, otwarte okna, programy, itp.). Np. kiedy pracuje w przeglądarce internetowej to nie mogę nic kliknąć na panelach. Zauważyłem, że kiedy kliknę prawym przyciskiem myszy w oknie przeglądarki to mogę wtedy kliknąć coś na panelu. A kiedy już kliknę panel, to nie mogę wrócić do przeglądarki i dopiero poprzez kliknięcie PPM na panelu mogę to zrobić i tak w kółko. Dodam, że system zainstalowałem wczoraj i nie było takiego problemu, pojawił się dopiero dzisiaj.

Może to coś banalnego, tak czy inaczej byłbym wdzięczny za jakieś sugestie, bo pracuję już trochę na Linuksie i w środowisku Gnome i nigdy nie spotkałem się z takim problemem.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
raven18
Beginner
Posty: 134
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:29
Lokalizacja: /home

Post autor: raven18 »

Aktualizowałeś coś tam w między czasie?
FriPuc
Posty: 8
Rejestracja: 09 października 2010, 10:59

Post autor: FriPuc »

Kod: Zaznacz cały

python-twisted-names:i386 (10.1.0-1, automatic), telepathy-sunshine:i386 (0.1.8-1), python-twisted-runner:i386 (10.1.0-1, automatic), python-telepathy:i386 (0.15.17-1, automatic), python-twisted-mail:i386 (10.1.0-1, automatic), python-twisted-lore:i386 (10.1.0-1, automatic), python-twisted-news:i386 (10.1.0-1, automatic), python-twisted-words:i386 (10.1.0-1, automatic), python-twisted:i386 (10.1.0-3, automatic)
Z tego co widze z logów to tylko to, więc raczej nic szczególnego.
Awatar użytkownika
raven18
Beginner
Posty: 134
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:29
Lokalizacja: /home

Post autor: raven18 »

Może sprawdź inne >otwarte sterowniki karty graficznej. Poprzeglądaj także logi czy nie ma nic podejrzanego.
FriPuc
Posty: 8
Rejestracja: 09 października 2010, 10:59

Post autor: FriPuc »

Sterowniki są otwarte, dodam że na innych dystrybucjach ze środowiskiem gnome problem również występuje. Kiedy wrócę do domu to spróbuję odpalić KDE.

Aha i klawiatura działa normalnie, jedynie klikanie myszką jest niedostępne :)
Dzakub
Posty: 8
Rejestracja: 03 listopada 2010, 17:38

Post autor: Dzakub »

Ja mam podobny problem tyle, że na lenny.
FriPuc
Posty: 8
Rejestracja: 09 października 2010, 10:59

Post autor: FriPuc »

Odpaliłem Fedorę Live na KDE i działało normalnie, w tej samej wersji na Gnomie problem występuje :)
ODPOWIEDZ