problem z GNOME

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

problem z GNOME

Post autor: Kaka' »

Podczas logowania się do GNOME pojawia mi się taki komunikat:

Nie można odnaleźć adresu internetowego komputera (none).
Spowoduje to nieprawidłowe działanie GNOME.
Usunięcie tego problemu może być możliwe poprzez
dodanie (none) do pliku /etc/hosts.

Jeśli chodzi o to /etc/hosts. to taki plik u mnie jest ale jest to DOWI¡ZANIE do niego ale dowiązanie jest zepsute jak mówi komunikat.

Kiedyś w konsoli było u mnie tak:
debian:/home/kaka'#


a teraz jest:
(none):/home/kaka'#
Co mam zrobić żeby naprawić ten problem? I czy wogle to jest coś ''groźnego'' dla systemu?

[ Dodano: 2006-08-21, 23:05 ]
U mnie ten plik /etc/hosts jest dowiązaniem ale sam plik jest pusty. A znajduje się on (u mnie) w /var/state/lessdisks/etc/hosts . Jak u was wygląda zawartość tego pliku bo ja nie wiem co tam wpisać !! ??
A i czy to ma wogle sens naprawiać no bo jeśli to systemowi nie zaszkodzi no to luz :->

Z góry dzięki!
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Kod: Zaznacz cały

127.0.0.1       localhost
10.0.1.53       movax-dev # tu wpisz swoje ip w sieci i nazwe kompa

# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
# (added automatically by netbase upgrade)

::1     ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters
ff02::3 ip6-allhosts
cos sobie zepsules. po co Tobie lessdisk? odinstaluj to.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Odinstalowałem lessdisks wpisałem to co podałeś do /etc/hosts ale nadal to samo. Więc usunołem wszystkie plik związane z lessdisks ( ręcznie je usunołem bo ani apt ani dpkg i synaptic nie chciały ich usunąć ) ale nadal ten sam błąd mi się pojawia. Ale po usunięciu lessdisks nie mam już tego pliku ( bo /etc/hosts jest tylko dowiązaniem a po odinstalowaniu lessdisks ten plik też został usunięty ).

Znalazłem w synaptic taki pakiet o nazwie hosts może powinienem go zainstalować? I tam coś wpisać?

No ale czy to wogle ma sens ''naprawiać''. Czy to, że ten błąd mi się pojawia szkodzi systemowi????
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

w /etc/hostname wpisz nazwe swojego komputera, i upewnij sie ze w hosts tez ona jest. nastepnie zrestartuj komputer najlepiej.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dzięki! Już jest ok. Do /etc/hostname dodałem:
127.0.0.1 localhost
10.0.1.53 movax-dev # tu wpisz swoje ip w sieci i nazwe kompa

# The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
# (added automatically by netbase upgrade)

::1 ip6-localhost ip6-loopback
fe00::0 ip6-localnet
ff00::0 ip6-mcastprefix
ff02::1 ip6-allnodes
ff02::2 ip6-allrouters
ff02::3 ip6-allhosts
a do /etc/hosts swój ip i nazwe kompa!

Teraz jest już wszystko ok!

A tak swoją drogą to jak długo masz linuksa? Bo normalnie wiesz chyba wszystko już o linuxie! Zawsze pomożesz gdy potrzeba jest ;-)
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Będzie 6-7 lat (linuksem).

Zaczynałem od jakiegoś suse w 1998 (w 8 klasie na wypożyczonym sprzęcie ze szkoły, wcześniej i później prez jakiś czas nie miałem w sumie komputera, to po kolegach i w szkole coś tam modziłem - potrafiłem u kolegi przyjść zainstalować gdzieś w 15 minut, bawić (haczyć wnętrzości OS) się troche, a przed wyjściem przywrócić poprzedni stan), potem redhat 7.2 (strasznie mnie denerwował, już nic z niego nie pamiętam), aż w końcu odkryłem Debiana jakieś 5 lat temu (przy zakładaniu sieci osiedlowej, przyjąłem że zainstaluje Debiana, chociaż żadnego wcześniej nie instalowałem, ale fajnie było).

Teraz już sobie życia bez Debiana nie wyobrażam. Chociaż troche innych osów też znam (Nexenta czyli taki Debian GNU/Solaris), a do freebsd się ciągle przymierzam i nie mogę (3 pierwsze próby użytkowania się nie udały - muszę więcej poczytać, ale instalacja bez problemu).

A co do pomagania, no cóż już mam taką wadę, że lubię pomagać bezinteresownie. Lecz czasami mam ochotę kogoś udusić, jak o coś mnie prosi związanego z komputerami, jakby nie istniały inne tematy.

[ Dodano: 2006-08-22, 21:51 ]
Kaka' pisze:Dzięki! Już jest ok. Do /etc/hostname dodałem:

...

a do /etc/hosts swój ip i nazwe kompa!

Teraz jest już wszystko ok!
Chyba odwrotnie, do hosts ten długi plik, a do hostname tylko nazwe kompa. I przeedytuj druga linijke w hosts.
man 5 hosts, man 5 hostname prawdę ci powie.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Też bym chciał wiedzieć tyle o linuxie. Ja linuxa mam niecałe 2 miesiące ale to i owo już wiem. Jakoś mi idzie - staram się ;-)

Poprzednio miałem XP i mogłem tam zrobic co chciałem więc temu mi się on znudził. Gdybym miał dostęp do kodu jądra Windowsa to bym na 1000% pozostał przy Windowsie ale nie mam :-( więc dlatego wybrałem linuxa bo ma otwarty kod i chce eksperymentować z jego kodem. Ale jak narazie to troche za wcześnie bo jedynie to co narazie umiem napisać proste programy w Java i Pascalu i.....ech.....wirusy w asemblerze ( nie jakieś super ale jakieś tam są ). A chciałbym tak sobie eksperymentować z kodem linxa ;-) No ale jak mówiłem musze jeszcze troche ( troche albo i więcej ) nauczyć się o linuxie.

[ Dodano: 2006-08-22, 21:57 ]
Chyba odwrotnie, do hosts ten długi plik, a do hostname tylko nazwe kompa. I przeedytuj druga linijke w hosts.
man 5 hosts, man 5 hostname prawdę ci powie.
Fakt pomyliłem się - ups - jest tak jak napisałes!
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Dla mnie debian to pasja już od lat i dzięki temu praca sprawia mi dużo radości ;-)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Dla mnie debian to pasja już od lat i dzięki temu praca sprawia mi dużo radości
Ja wcześniej miałem tylko knoppixa przez chyba 4 dni i potem odrazu debiana zainstalowałem. Dla mnie Debian to też coś w rodzaju radości no bo w końcu moge się czegoś nowego nauczyć a znać dobrze już 2 systemy operacyjne to już coś ( XP znam bardzo dobrze a debiana się ucze dopiero ).
bartek
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 01 maja 2006, 08:14

Post autor: bartek »

to "ucz" się wytrwale ;-) - powodzenia
ODPOWIEDZ