Metacity - zmiana po

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Metacity - zmiana położenia otwieranych okien

Post autor: shevchenko1987 »

Jest jakiś sposób żeby zmusić Metacity do zapamiętywania pozycji okien? Albo chociaż żeby np. wyświetlały się one wyśrodkowane na ekranie, a nie w lewym górnym rogu ekranu?
sigo
Junior Member
Posty: 501
Rejestracja: 21 marca 2009, 19:12

Post autor: sigo »

W przypadku drugiej propozycji - taka możliwość była prawdopodobnie w gconf (użyj gconf-editor). Co do zapamiętywania pozycji konkretnych okien - na ten temat nic wiem.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Szukałem w gconf, ale nic ciekawego tam znaleźć nie mogę. Jedyne co mi się udało wyszukać co ma coś wspólnego z tematem to:

Kod: Zaznacz cały

navigation_window_saved_geometry
ale to dotyczy Nautilusa i wielkości pokazywanych okien. Jeśli mógłbyś podać które klucze są za to odpowiedzialne byłbym bardzo wdzięczny. ;)
sigo
Junior Member
Posty: 501
Rejestracja: 21 marca 2009, 19:12

Post autor: sigo »

Poszukałem i jednak trochę pomieszałem fakty z przeszłości, kiedy to używałem Compiza. Otóż Compiz miał opcję od zapamiętywania pozycji wyświetlanych okien (ale nie chcę precyzować i wprowadzać Cię w błąd). A GNOME sam w sobie ma z tym problemy.

Możesz poszukać w opcjach konkretnego programu i zobaczyć, czy nie posiada takiej opcji.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Tak, Compiz ma taką funkcję, ale nie chcę "słitaśnego" systemu. Poza tym sprzęt mi na to nie pozwala. Ten konkretny program to Pidgin (okna rozmowy - każde uruchamia się w lewym górnym rogu). W opcjach nie ma nic. Zgłosiłem już im to dzisiaj. Skoro Tlen 7 może zapamiętywać to czemu Pidgin nie może ;)
ODPOWIEDZ