Sterowniki zamknięte ATI - fglrx

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

Takie wyniki sa dla mnie niemala przeszkoda, gdyz programuje w OpenGL i to widac, ze wydajnosc powinna byc duzo lepsza:/

Sa nowe sterowniki:
https://support.ati.com/ics/support/def ... olderID=27

Ja poki co szukam starych (8.25...). Czytalem, ze komus udalo sie z nimi uzyskac duzo lepsza wydajnosc niz z nowszymi. Moze wiecie gdzie mozna jeszcze je zdobyc?

Pozdro
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Sa nowe sterowniki:
Nowe? Nie widzę nowych, są tylko 8.28.8 i 8.29.6 czyli takie jakie były dawniej...
zimzum pisze:Ja poki co szukam starych (8.25...). Czytalem, ze komus udalo sie z nimi uzyskac duzo lepsza wydajnosc niz z nowszymi. Moze wiecie gdzie mozna jeszcze je zdobyc?
8.25 mhn...gdzieś się na nie natknąłem i nawet linka do nich znalazłem. Było to na http://www.forum.linux.pl ale już z miesiąc temu, no ale było. Możesz tam poszukać ale wątpię żebyś coś znalazł bo tam bałagan jest.

Pozdrawiam!
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

Kaka' pisze:
Nowe? Nie widzę nowych, są tylko 8.28.8 i 8.29.6 czyli takie jakie były dawniej...
A ja widze 8.30.3 i 8.28.8.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

zimzum pisze:A ja widze 8.30.3 i 8.28.8.
Fakt, jest 8.30.3 tylko ja bym ich nie instalował, nowe pewnie niestabilne (bo tak już kilka razy się zdarzyło). Ja mam 8.28.8 i jest git :)


Pozdrawiam!
peredhil
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2006, 14:12
Lokalizacja: Staszów

Post autor: peredhil »

Kaka' pisze:Nowe? Nie widzę nowych, są tylko 8.28.8 i 8.29.6 czyli takie jakie były dawniej...
https://support.ati.com/ics/support/KBA ... ionID=1176
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Wiem, wiem. Już znalazłem. Ostatnio coś ślepy jestem. Jak znajdę czas to pokuszę się na instalację tych nowych sterów, ale jak na razie to czasu nie mam (jutro będę pytany z biologii, w piątek dwa sprawdziany z geografii, w środę z wosu i chemii sprawdzian, w czwartek z biologii a w poniedziałek pisałem z fizy i dostałem 2 i z angola dostałem 5, we wtorek dostałem 5 ze sprawdzianu z histy - nie było mnie 3 tygodnie w szkole więc muszę nadrabiać, tylko najgorzej z tą fizyką :/).


Pozdrawiam!
bolo16
Posty: 4
Rejestracja: 18 listopada 2006, 15:41
Lokalizacja: podlasie

Post autor: bolo16 »

Cze
Mam malutki problem... Po zainstalowaniu sterów do ATI (wersja 8.26.9-1, wszystko odbyło się dokładnie jak to opisane na forum), po wpisaniu w konsoli fglrxinfo wywaliło mi coś takiego:

display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: http://www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.3 Mesa 4.0.4

OpenGl chodzi słabiutko. Mam na pokładzie Radeon 9600XT 128/128
O co może chodzić ?
Dzięki z góry za pomoc
pozdro
bolo
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

kaka@debian:~$ fglrxinfo
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: RADEON 9550 Generic
OpenGL version string: 2.0.6011 (8.28.8)
Ja Ci powiem, że im starsze stery tym lepiej. Podobno nie ma żadnych problemów ze sterami 8.21 czy coś w tym stylu. Cedega git, akceleracja git, itd. Proponuję zmienić na starsze, bo akurat w tym przypadku starsze oznacza lepsze! :)


Pozdrawiam!
bolo16
Posty: 4
Rejestracja: 18 listopada 2006, 15:41
Lokalizacja: podlasie

Post autor: bolo16 »

THX zaraz popróbuję :)

Trochę to trwało... Musiałem nowego kernela zapodać. Z kernelem 2.6.9 wszystko chodzi OK.
pozdro
zimzum
Posty: 27
Rejestracja: 11 października 2006, 13:52

Post autor: zimzum »

Na stronach ATI pojawily sie nowe sterowniki dla linuxa (wersja 8.31.5). Czyzby zmiana polityki po przejeciu przez AMD? Moze nareszcie zaczna nas powazniej traktowac. Ja jeszcze nie mialem czasu przetestowac nowych sterownikow. Dajcie znac jesli Wy mieliscie juz z nimi do czynienia. Ja pewnie sam niedlugo je przetestuje.
Zablokowany