opera i ogl

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
monseigneur
Posty: 60
Rejestracja: 12 lipca 2007, 22:30
Lokalizacja: Lublin

opera i oglądanie filmów ,,an error occurred, please try again later''

Post autor: monseigneur »

Witam.
Po instalacji Lennego, na operze podczas próby oglądania filmów na YouTube mam komunikat:

Kod: Zaznacz cały

an error occurred, please try again later
Na Iceweasel nie mam tego problemu.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Rozumiem, że ten komunikat wyświetlany jest w oknie przeglądarki. Uruchom operę w konsoli i zobacz czy podczas próby oglądnięcia filmu nie ma tam jakiś komunikatów.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Winne są zmiany YT w wyglądzie stron i ciasteczka, trzeba je niestety na bieżąco usuwać. Jest to dość upierdliwe. Na koncie systemowym brata doszedłem z tym jakoś do ładu, tyle że on nie korzysta z konta na YT. Ja niestety tak.
Polecam zaglądnąć na forum Opery do polskiego działu, może ktoś tam ma jakieś sensowne rozwiązanie, o ile wiem problem występuje od Opery 10.1 aż do ostatniej wersji. Zatem trzeba czekać aż łaskawie webmasterzy YT się tym zajmą.
monseigneur
Posty: 60
Rejestracja: 12 lipca 2007, 22:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: monseigneur »

Komunikat jest wyświetlany w oknie YouTube. yantar, jest tak jak mówisz, dziś do tego doszedłem. Niestety odpowiedzi jakie znalazłem przez Google nie proponowały lepszych rozwiązań. W sumie z Operą to zawsze jest ,,coś'' i sam się zastanawiam za co preferuję tę przeglądarkę. Dziękuję za odpowiedź.
Dawid1346
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 03:45

Post autor: Dawid1346 »

Miałem to w Operze i poradziłem sobie z tym problemem akceptując ciasteczka.
menu "Narzędzia" --> "Preferencje" --> karta "Zaawansowane" --> "Ciasteczka" --> Zaznacz "Akceptuj ciasteczka" --> OK
Awatar użytkownika
Katiusha
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 23 lipca 2008, 23:47
Lokalizacja: Z repo :P

Post autor: Katiusha »

A ja sobie z tym poradziłam podobnie jak Dawid1346 tyle, że wyczyściłam wszystkie i zablokowałam przyjmowanie nowych z YouTube.
Jak mam włączone, mimo ich wyczyszczenia, jak pobierze znowu nowe to wywala ten błąd.

Nie wiem czy to nie dlatego tak się dzieje, że podobno YT przechodzi z Flasha Adobe na HTML5?
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Wyczyszczenie i zablokowanie nowych ciasteczek (przynajmniej u mnie) też daje radę. Ale niestety wtedy muszę oglądać nie zalogowany na konto YT. Jak się zaloguję (a trzeba dopuścić ciasteczko), jeden filmik i koniec.
Sprawdziłem parę wyników z wyszukiwarki i problem może być też gdzieś w configu Opery. Ale nie mam ochoty w tym teraz grzebać. Pewnie jak będę przechodził z 10.1 na 10.52. Postawię czysty konfig i jedynie poprzenoszę najważniejsze rzeczy. Odnoszę wrażenie, że po starszych wersjach Opery pozostały w moim konfigu jakieś stare wpisy, czas zrobić wiosenne porządki.
Awatar użytkownika
Katiusha
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 23 lipca 2008, 23:47
Lokalizacja: Z repo :P

Post autor: Katiusha »

yantar, Opery 10.52 nie ma jeszcze w repozytorium debów Operowych, chyba że sobie zainstalujesz bete 10.52.6317 z snapshot'a.
Skompilowana pod Debka. ;)

http://snapshot.opera.com/unix/snapshot-6317/

Ja tam czekam, aż będzie stabilna z repozytorium Opery.
Awatar użytkownika
3ndriu
Beginner
Posty: 246
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 18:00
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: 3ndriu »

Ja mam Operę 10.1, jestem zalogowany na swoim koncie i filmiki odtwarzają mi się bez problemów. Kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć komunikat z tematu, ale po odświeżeniu strony było wszystko ok.
ODPOWIEDZ