Instalacja Kde 4.4

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
jmarcin_1984
Beginner
Posty: 153
Rejestracja: 16 kwietnia 2008, 13:42
Lokalizacja: BP

Instalacja Kde 4.4

Post autor: jmarcin_1984 »

Witam.
Udało się komuś zainstalować kde 4.4 SC na Debianie? Jak możecie dajcie jakieś namiary na sposób instalacji tego środowiska bo nigdzie nie mogę znaleźć. I druga sprawa, jak ze stabilnością? Lepiej czy gorzej niż w wersji 4.3.4?
Awatar użytkownika
Iacobus
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Iacobus »

http://packages.qa.debian.org/k/kdebase.html

Paczek jeszcze nie ma nawet w Sidzie, trzeba jeszcze z tydzień poczekać.
jmarcin_1984
Beginner
Posty: 153
Rejestracja: 16 kwietnia 2008, 13:42
Lokalizacja: BP

Post autor: jmarcin_1984 »

Dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Oby tylko deweloperzy Debiana nie wpadli na "genialny" pomysł pozostania przy KDE 4.3 aż do wersji stabilnej. Na stronie incoming.debian.org zamiast pojawiać się pakiety KDE 4.4 ukazały się jakieś poprawki dla wersji 4.3.4. Sprawa jest o tyle dziwna, że zamiast wrzucić chociaż KDE 4.3.5 to oni łatają jeszcze poprzednią wersję. Ciężko czasami za nimi trafić :-/
Awatar użytkownika
Iacobus
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Iacobus »

Sprawa była poruszana na liście mailingowej debian-kde. Generalnie wkrótce można się spodziewać KDE 4.4 - przynajmniej w Sidzie. A czy trafi do Squeeze - tego nie wiem. Być może faktycznie wejdzie do gałęzi testowej dopiero po wydaniu wersji stabilnej.
Awatar użytkownika
grzesiek311
Posty: 84
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 00:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek311 »

Dopiero KDE 4.4.1, które zostanie wydane 2 marca, trafi do wersji eksperymentalne, a później do Sida.
¬ródło: http://pkg-kde.alioth.debian.org/
Awatar użytkownika
sebcioz
Posty: 43
Rejestracja: 07 października 2007, 22:18
Lokalizacja: K-ów

Post autor: sebcioz »

grzesiek311 pisze:Dopiero KDE 4.4.1, które zostanie wydane 2 marca, trafi do wersji eksperymentalnej, a później do Sida.
¬ródło: http://pkg-kde.alioth.debian.org/
No niestety, nie jest to prawda:
iria pisze:Ja tylko dodam:
...4.4.1 and it is being released 2nd of March. This does not mean you will have packages that day. I do not understand the obssesion with dates, everybody asking for one. If we knew, we would have tell from the beginning!
link
¬ródło
Awatar użytkownika
grzesiek311
Posty: 84
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 00:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek311 »

Twój post wcale nie neguje mojego, gdyż nie napisałem, że KDE 4.4.1 wejdzie 2 marca do wersji eksperymentalnej, a tym bardziej do Sida.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Niewiadomą jest, gdzie KDE zostanie wrzucone po spaczkowaniu. "Bałagan" w Sidzie uniemożliwia wprowadzenie Qt 4.6.2 do niego. Więc jeśli KDE 4.4.1 zostanie spaczkowane przed wejściem Qt do Sida, to KDE trafi do experimental. Jeśli zdążą z Qt, to KDE wejdzie do Sida.

Około godziny temu Qt4.6.2 zostało zaproponowane w NEW, więc to co napisał grzesiek311, pewnie się sprawdzi.
Awatar użytkownika
grzesiek311
Posty: 84
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 00:59
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: grzesiek311 »

Fajnie byłoby gdyby zdążył wejść do wersji testowej Debiana przed wydaniem stabilnej, ale to chyba będzie nie do osiągnięcia. Z tego co widziałem wcześniej to KDE 4.3 jest ostro łatane i moim zdaniem to właśnie ono będzie w Debianie 6.0. Z drugiej strony lepsze połatane i stabilne 4.3 od ledwo połatanego 4.4.1 w dodatku z nieokreśloną stabilnością. Stawiam na 4.3 w najnowszej wersji stabilnej Debiana.
ODPOWIEDZ