Instalacja Kde 4.4

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Jeśli pierwszym co zrobimy po instalacji, to "ubicie" nepomuka, oraz zapobiegnięcie włączania się akonadi, to KDE SC 4.4.3 działa bardzo dobrze. ;)
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Używam nowej wersji od kilku godzin i jest ok, zmian jak na razie nie zauważyłem, w changelog się nie zagłębiałem.
Awatar użytkownika
majoballs
Posty: 34
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:29
Lokalizacja: Warmia

Post autor: majoballs »

No i się pokusiłem na aktualizację. Teraz mam pytanie, jak przywrócić pulpit? KDE Niby się uruchamia ale nie mam pulpitu, skróty klawiaturowe działają (np. Alt + F2) i mogę w ten sposób uruchomić Operę, Dolphina itp.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Dotyczy postów o integrację wyglądu KDE4 i Gtk. Najlepsze rezultaty uzyskałem stosując: Oxygen-Molecule http://www.schristiancollins.com/linuxthemes.php jest naprawdę dobrze. Instrukcja w paczce. Do tego możecie jeszcze zainstalować sobie (w Debianie chyba nie ma) dodatki do Firefoksa (jeśli ktoś używa) np. z kde-look.org (tutaj: http://kde-look.org/content/show.php/Ox ... ent=117962) chyba najbardziej rozbudowane howto. Można jeszcze zmienić style google'a. Generalnie jest dobrze, choć dotyczy to wyłącznie stylu Oxygene. Jeśli ktoś używa innego, również polecam kde-look, bądź starsze style Christiana Collinsa.
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Też używam tych stylów i efekt nie jest zły, ale niestety w aplikacjach GTK nie mogę uzyskać gradientowego przejścia tła programu, przez co ramka okienka wyróżnia się od reszty :/
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Wlasnie zainstalowalem kde 4.4.3 z sida i na dzien dobry zauwazylem, że wywalil sie ksysguard i nie pokazuje juz obciazenia systemu, podobnie jak plasmoid cpu na pulpit - jest to jakis błąd w skryptach obsługujących pobieranie tych informacji (wyswietla bledy przy starcie systemu) - błędów nie było w wersji 4.4.2 z nieoficjalnego repozytorium. Poza tym dziala wszystko dobrze.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Hmm... a ktoś kiedyś narzekał, że Kubuntu się spieszy z aktualizacjami i wsadza KDE jeszcze przed ich premierą. Nie istnieje jeszcze oficjalne wydanie KDE 4.4.3 ;)
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Ja narzekałem. :p Tylko, że Kubuntu potrafiło wrzucić pakiety, które nie były otagowane i z błędami w kompilacji. Mała różnica.

Wystarczy, że jest już lista zmian. http://www.kde.org/announcements/change ... o4_4_3.php
Awatar użytkownika
Iacobus
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Iacobus »

Jest po aktualizacji (z testing), system wstał bez problemu, jedyne co musiałem zrobić to reinstalacja sterowników Nvidia. Nepomuk póki co pożera mi trochę ramu, ale pierwsze indeksowanie jest najgorsze, później mam nadzieję będzie lepiej.
Awatar użytkownika
majoballs
Posty: 34
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:29
Lokalizacja: Warmia

Post autor: majoballs »

Trochę się pośpieszyłem z tym narzekaniem, zabrakło pakietu

Kod: Zaznacz cały

plasma-desktop
tak więc gdyby komuś "zaginął" pulpit to warto sprawdzić czy posiada taki pakiet.
ODPOWIEDZ