Instalacja Kde 4.4

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
beta1
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:42

Post autor: beta1 »

giaur pisze: Niech teraz odezwą się może ci, co krzyczą ze aptitude lepszy jest :>
Lepszy, gorszy, obojętnie.

Ja używam tylko aptitude i KDE4.4.1 leci bez problemów.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Bo pewnie w czasie gdy instalowales inna byla sytuacja w pakietach, teraz jest już KDE 4.4.2. Pytanie do użytkowników nowej wersji: jak zlikwidowac tą pogrubioną czcionkę w Widoku katalog na pulpicie, strasznie mnie to drażni... chce mieć taką jaka była w KDE4 (nie pogrubioną)
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Mówisz o tym?-->> Obraz <<-- Mnie też się "po staremu" bardziej podobało. Nie dali nam wyboru, bo oni wiedzą co jest dla nas lepsze ;)
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

&quot pisze:Nie dali nam wyboru, bo oni wiedzą co jest dla nas lepsze
Masz wybór. Przyłącz się do ekipy pracującej nad rozwojem KDE.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Przyłączyłbym się gdybym tylko umiał programować :P
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

shevchenko1987 pisze:Mówisz o tym?-->> Obraz <<-- Mnie też się "po staremu" bardziej podobało. Nie dali nam wyboru, bo oni wiedzą co jest dla nas lepsze ;)
Tak, mówię dokładnie o tym... trochę mnie dziwią takie praktyki, moim zdaniem czcionkę powinno się ustawiać w konfiguracji. No i przedtem pasek tytułowy odróżniał sie od reszty plasmoidu, moim zdaniem lepiej to wyglądało niż teraz.
fnmirk pisze: Masz wybór. Przyłącz się do ekipy pracującej nad rozwojem KDE.
Ja chętnie bym poprawił niedoróbki w tłumaczeniu, na przykład NetworkManager działa (w końcu!), ale jest w całości po angielsku. Pytanie tylko czy da się bez rekompilacji?
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Jeżeli komuś się nie podoba pogrubiony tytuł wystarczy przekompilować kdebase (hura!).
Potrzebny będzie build-essential, następnie jako użytkownik:

Kod: Zaznacz cały

apt-get source kdebase
cd kdebase-4.4.2/apps/plasma/applets/folderview/
kwrite folderview.cpp
zakomentować linie 921 i 961

Kod: Zaznacz cały

cd ../../../../ (do katalogu pakietźródłowy-wersja czyli u nas kdebase-4.4.2)
Jako root:

Kod: Zaznacz cały

apt-get build-dep kdebase (tutaj niestety pociągnie się trochę paczek z nagłówkami)
Jako użytkownik

Kod: Zaznacz cały

dpkg-buildpackage kdebase (-jilerdzeni)
Po krótkiej chwili w katalogu wyżej mamy gotowe paczki. Zainstalować paczkę plasma-widget-folderview, przeładować plasmę jako użytkownik:

Kod: Zaznacz cały

kquitapp plasma-desktop
plasma-desktop&
I gotowe.

Obrazek

Jeżeli ktoś chce na skróty to paczkę dla x86 mam zbudowaną. Odezwać się na PW, to prześlę.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Tak ale i tak pasek tytułowy się nie odróżnia od reszty i tekst jest na środku. Zaiste, gdyby tylko mi się chciało i bym miał na to czas, to bym zrobił łatkę, która by dodawała możliwość konfiguracji tych rzeczy w ustawieniach plasmoidu. Tak samo lancelota spsuli - po kiego pasek wyszukiwania w menu ma białe tło? Nie mogę tego pojąć...
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Tak używam to KDE 4.4.2 od 2 dni i mam wrażenie, że niestety działa znacznie wolniej niż 4.3.4
Problem też jest z integracją GTK z nowym stylem, przez te gradienty (tło nie zlewa się idealnie z obramowaniem okna). Wtyczka fsrunner przestała działać w krunner (tzn. działa, ale powoduje jego wywalanie się).
Kamzor
Posty: 63
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 05:01
Lokalizacja: Zieleniec/Wrocław

Post autor: Kamzor »

Tomeku pisze:Problem też jest z integracją GTK z nowym stylem, przez te gradienty (tło nie zlewa się idealnie z obramowaniem okna)
Mnie się jeszcze nigdy w żadnym KDE nie udało uzyskać pełnej jednolitości.

Jak spisuje się nowe KDE na początku maja?
Bo widać, że incoming już 4.4.3-1 zalewają.
ODPOWIEDZ