Jak zrobi

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Sz4k4l
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 11:02
Lokalizacja: Łomża

Jak zrobić taki panel?

Post autor: Sz4k4l »

Witam tak jak w temacie.
Jak zrobić taki panel jak tu na zdjęciu
http://gnome-look.org/CONTENT/content-pre3/71993-3.jpg
Chodzi mi o ten panel co pokazuje info o komputerze.
Awatar użytkownika
Unit
Beginner
Posty: 356
Rejestracja: 27 marca 2007, 09:39

Post autor: Unit »

wygląda to na conky
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Unit, Sz4k4l, to jest Conky.
Sz4k4l
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 11:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Sz4k4l »

Conky zainstalowałem. Ale jak zrobić, żeby on był taki jak na tym zdjęciu? I żeby odpalał się zaraz po starcie Linuxa
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Sz4k4l pisze:A jak to zrobić?
Poszukać na forum. Hasło do wyszukiwarki conky lub zajrzeć do działu dla początkujących.
Sz4k4l
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 11:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Sz4k4l »

Conky zainstalowałem. A pomoże ktoś to ogarnąć tak żeby wyglądało jak tu:
http://img44.imageshack.us/img44/3453/zrzutekranuja.png
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Najlepiej poszukaj na stronie skąd masz wspomniany obrazek gotowego opisu i plików konfiguracyjnych.

Masz działające gotowe przykłady, dostępne na forum:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=4919
Awatar użytkownika
mq
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Wolkan

Post autor: mq »

Sz4k4l, może byś tak przejrzał stronę, na której znalazłeś ten zrzut ekranu. Link w wersji dla leniwych. Gdzieś w połowie strony są trzy przyciski download, a obok trzeciego z nich widnieje napis
(Link to my conkyrc)
Co do samej konfiguracji conky'ego, to drugi wynik w googlach, po wpisaniu frazy conky, kieruje do tematu na tym forum z opisem instalacji i konfiguracji tego ustrojstwa.
Sz4k4l
Posty: 64
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 11:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Sz4k4l »

Dobra zrobiłem, że wygląda fajnie. Ale powiedzcie mi jak dodać temperaturę całego CPU, HDD i Grafy?

A i jak jeszcze zrobić żeby ten panel prześwitywał?

Jak zrobić, żeby conky startował ze starem Linuxa?

P.S dziwny problem mam;/ Jak wpisze w konsole conky odpala się, jak otworzę coś na pełny ekran i potem znowu do pulpitu conky znika, w terminalu dalej działa. Co jest nie tak?
Awatar użytkownika
mq
Posty: 47
Rejestracja: 26 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Wolkan

Post autor: mq »

To, jak sprawdzić jaką masz temperaturę procesora i grafiki, zależy chyba od tego jakich są producentów. Co do temperatury HDD, to jest o tym temat na forum. Conky ma zmienną odpowiedzialną za (pseudo) przeźroczystość, pobaw się nią. Ustawienie conky'ego, aby startował wraz ze środowiskiem graficznym, zależy od tego środowiska. Przeszukaj google na ten temat.

Najlepiej zacznij od przeczytania tego tematu, a następnie zajrzyj na stronę wiki projektu, zwłaszcza do działów Reference i FAQ. Sporo przykładów plików konfiguracyjnych znajdziesz na tym forum i na gnome-look.org.

Jeżeli chodzi o problem ze znikaniem conky'ego, to przedstaw to co on wypluwa w terminalu po tym jak zniknie z pulpitu.
ODPOWIEDZ