Kde + XGL

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
gson
Posty: 24
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 21:12
Lokalizacja: Nowogard/Kraków

Kde + XGL

Post autor: gson »

Jak w temacie, czy jest ktoś komu się ta sztuczka udała?! Ja goolowałem i googleowałem, ale bez efektu. kombinowąłem i jak się coś uruchomi to wygląda jak fragment dekstopa...czy ktoś odnisuł większy sukces?
Attis
Posty: 14
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 20:11
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: Attis »

Ja próbowałem, ale ze względu na dość średnią stabilność i nadspodziewanie wolne działanie dałem sobie spokój. Ale wcześniej bawiłem się czymś takim jak Kororaa Xgl Live CD i tam działało to dosyć dobrze - w miarę szybko i stabilnie, zarówno z GNOME jak i z KDE. Być może lepiej coś skonfigurowali, a być może mieli świeże/spatchowane wersje serwera/sterowników/czegokolwiek.
Anyway, jeśli chcesz się pobawić i na żywo sprawdzić jak toto wygląda (a wygląda na prawdę nieźle - Vista się chowa :-P) to odwiedź: http://kororaa.org/static.php?page=static060318-181203
gson
Posty: 24
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 21:12
Lokalizacja: Nowogard/Kraków

Post autor: gson »

hmm, korara u mnie nie dziala, mam X31 bez napedów i z USB-DVD nie chce startowac...
Attis to znaczy zrobiłeś? działało Ci? daj znać jakie how to miałeś..

[ Dodano: 2006-08-10, 17:40 ]
Maly update znalazłem ciekawy temat na forum ubuntu jak tego dokonać i... działa na 1/4 częsci ekarnu :) szybko ładnie ale poza 1/4 ekarnu nie odświerza okna. Tzn okno tam może być ale jak je z tamtąd zabiore to pozostaje tam pixeloza a nie normalny kawalek pulpitu.. czyli dalej szukam FAQ jak to zrobić w KDE... google i forum ubuntu już przekopałem i nic...
luksus
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:24

Post autor: luksus »

http://www.dug.net.pl/faq/faq-7-191-Ins ... Vidia).php


A ja znalazłem takie coś, zrobiłem i działa bardzo ładnie ;-)
robak
Posty: 20
Rejestracja: 23 sierpnia 2006, 19:45
Lokalizacja: Pszczyna | Bieruñ

Post autor: robak »

U mnie XGL dziala natomiast nie jest to dzialanie szybkie Wszelkie efekty Fade Minimaze itp Trwaja niezwykle wolno Z tego co pameitam to na SUSE w gnome compiz lepiej sie sprawowal
ODPOWIEDZ