Nie można zbudowa

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Nie moŻna zbudować modułu kernela Nvidii podczas instalacji

Post autor: Deathman »

Zainstalowałem sobie z powodu kilku problemow opisanych wczesniej nowe jądro. Chce zainstalować sterowniki Nvidii z pliku i w pewnym momencie pojawia się komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Unable to build the NVIDIA kernel module.
. W logach z instalacji przeczytałem, żeby wykonac

Kod: Zaznacz cały

make oldconfig && make prepare
na "kernel-sources". Tak tez zrobilem i otrzymuje

Kod: Zaznacz cały

exevo@debian:/usr/src/linux-headers-2.6.20-1$ make oldconfig && make prepare
Makefile:275: /usr/src/linux-headers-2.6.20-1/scripts/Kbuild.include: Nie ma takiego pliku ani katalogu
/bin/sh: line 0: [: -lt: unary operator expected
make: *** Brak reguł do wykonania obiektu `/usr/src/linux-headers-2.6.20-1/scripts/Kbuild.include'. Stop.
exevo@debian:/usr/src/linux-headers-2.6.20-1$ cd
exevo@debian:~$ cd /usr/src
exevo@debian:/usr/src$ cd linux-headers-2.6.20-1-686
exevo@debian:/usr/src/linux-headers-2.6.20-1-686$ make oldconfig && make preparescripts/Makefile.build:17: /usr/src/linux-headers-2.6.20-1-686/scripts/basic/Makefile: Nie ma takiego pliku ani katalogu
make[1]: *** Brak reguł do wykonania obiektu `/usr/src/linux-headers-2.6.20-1-686/scripts/basic/Makefile'. Stop.
make: *** [scripts_basic] Błąd 2
Co może byc tego przyczyną?
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Sprawdź czy wersja nagłówków się zgadza z wersją Twoich headerów. Jeśli to nic nie pomoże ściąg źródła kernela i skompiluj za ich pomocą, a nie tylko headerów. btw m-a powinien nie mieć problemów z kompilacją.
NightFalcon
Posty: 53
Rejestracja: 14 lutego 2007, 16:13
Lokalizacja: Gdów

Post autor: NightFalcon »

Wiesz ja miałem też problemy z instalacja sterowniów na tym kernelu, opisywałem to tutaj http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=11588#11588, stery zainstalowałem ale dopiero na kompilowanym jaju.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

Post autor: draco »

Deathman
Beginner
Posty: 298
Rejestracja: 20 kwietnia 2007, 15:04
Lokalizacja: £ód¼

Post autor: Deathman »

Wiem, ze chodzilo o GPL...probowalem skompilowac jadro, ale w tym systemie zrobil sie jzu taki syf, ze nawet make nei dzialalo..wogole nic sie nie dalo skompilowac, dlatego postawilem system na nowo i za chwile bede instalowal sterowniki. W kazdym bądź razie dziekuje wszystkim za pomoc :)
ODPOWIEDZ