CUPS + KDE + HP PSC1400

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
luksus
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:24

CUPS + KDE + HP PSC1400

Post autor: luksus »

Witam!
Tak jak w temacie mam problem z cups w kde, podczas gdy wchodze w ustawienia drukarek wyskakuje mi takie cos jak na rysunku ponizej.
Czy spotkal sie ktos z czyms takim ?
Bede wdzieczny za odpowiedź!
Pozdrawiam!
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Miałem to samo i przedwczoraj znalazłem na jakimś forum rozwiązanie, ale tera nie pamiętam gdzie to było, więc ci opiszę:

sprawdź, czy masz załadowane moduły parport, parport_pc i lp.

Sprawdzasz

Kod: Zaznacz cały

lsmod | grep parport
i inne tak samo, tylko podmieniasz parport na parport_pc i później na lp. Jeśli nic nie wyskoczy to nie masz tych modułów załadowanych.

Ja nie miałem tylko lp.

Później ładujesz brakujące moduły za pomocą modprobe <nazwa_modułu>.

Jeśli chcesz, aby ładowały się ałtomatycznie, to te brakujące dodajesz później do /etc/modules.

Teraz włączasz okno konfiguracji drukarek. Jeśli znów wyskoczy taki komunikat, to klikasz w tym oknie: Menedżer wydruku -> Konfiguracja menedżera ->(po lewej) Serwer CUPS -> w polu Serwer wpisujesz localhost, a port zostawiasz bez zmian. Ewentualnie możesz podać tam użytkownika root i jego hasło.
luksus
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:24

Post autor: luksus »

Witam, niestety nie pomógł mi Twój post, moduły mam załadowane, wpisałem localhost oraz uzytkownik root i hasło roota w konfiguracji cups ale też nic to nie dało jeśli miałbyś jakiś jeszcze pomysł lub ktoś inny to będę wdzięczny.
Pozdrawiam!

[ Dodano: 2006-08-06, 13:14 ]
Udało mi się znaleźć rozwiązanie.
Jeśli ktoś miałby podobny problem to ja rozwiązałem to w następujący sposób:
zainstalowalem pakiety: hpijs, hpoj, foomatic-db, foomatic-db-hpijs oraz foomatic-filters, w menedzerze drukarek dodałem drukarke sterownik byl z pliku ktory dodaje do tego posta jako zalacznik oraz musialem zmienic prawa dostepu do pliku /etc/cups/cupsd.conf poniewaz po odpaleniu w przegladarce localhost:631 (to jest konfiguracja cups) wyskoczylo mi ze wlasnie do tego pliku konfigurator niema dostepu, nastepnie na tej stronie ustawilem drukarke jako domyslna oraz wlaczylem ja w tym pliku i od tego czasu slicznie mi drukuje :)

Mam nadzieje ze to sie komus przyda ;-)

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ