Czarny ekran - prze

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
marcin_k
Posty: 34
Rejestracja: 19 lutego 2009, 20:57

Czarny ekran - przełączanie między wirtualnymi konsolami

Post autor: marcin_k »

Witam.

Przepraszam jeśli już było ale nie mogłem znaleźć rozwiązania mojego problemu. A mianowicie:
Kiedy chcę przełączyć się z konsoli tty7 na tty[1-6] pojawia mi się czarny ekran i nie ma nawet znaku zachęty. Kiedy z powrotem przełączam się na tty7 wszystko jest w porządku. Kiedyś wyłączyłem gdm i wyrzuciło mi czarny ekran. Wpisałem login, hasło komendę uruchamiającą gdm i gnome normalnie odpaliło. Myślę że to wina sterowników nVidii, bo do ich instalacji potrzebowałem przełączyć się na tty1. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
OjFelipes
Posty: 47
Rejestracja: 19 kwietnia 2009, 19:54

Post autor: OjFelipes »

Też tak mam mimo, że nie posiadam sterowników nvidii (Intel 965GM Chipset). Debian testing. W sieci trochę googlowałem, ale wszystkie przypadki są właśnie związane ze sterownikami/kartami nvidii...
Demerzel
Beginner
Posty: 187
Rejestracja: 06 czerwca 2007, 14:44

Post autor: Demerzel »

£ba pod topór za to nie dam. Jeżeli nie jesteś pewny że to sterowniki nvidia wyrzuć je i zobacz co się dzieje. Tylko uważaj żeby się nie okazało że nie masz ani X-ów ani konsoli. O ile wiem nvidie można instalować ze sterowników producenta lub paczek w systemie. Przynajmniej część kart jest obsługiwana. Może druga metoda instalacji u Ciebie da lepszy efekt.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Spróbuj zmienić rozdzielczość w pliku konfiguracyjnycm GRUB-a
marcin_k
Posty: 34
Rejestracja: 19 lutego 2009, 20:57

Post autor: marcin_k »

Demerzel pisze:Jeżeli nie jesteś pewny że to sterowniki nvidia wyrzuć je i zobacz co się dzieje. Tylko uważaj żeby się nie okazało że nie masz ani X-ów ani konsoli.
Wyrzuciem nVidie - nie mialem srodowiska graficznego ale za to mialem tekstowe. Zainstalowalem spowrotem - mam graficzne nie mam tekstowego. Dodam jeszcze ze w Ubuntu 9.04 bylo to samo. Tak samo jest ze stanem wstrzymania: czarny ekran i nic, ale teoretycznie wszystko chodzi.

wasilo
wasilo pisze:Spróbuj zmienić rozdzielczość w pliku konfiguracyjnycm GRUB-a.
Nie bardzo rozumiem co ma GRUB do zmieniania konsoli?
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

marcin_k pisze:Nie bardzo rozumiem co ma GRUB do zmieniania konsoli?
Nie tyle grub sam w sobie, co przekazanie argumentów do kernela. A w tym przypadku właściwie do sterownika bufora ramki. Tutaj to pomogło.
ODPOWIEDZ