B

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
MasterBLB
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2009, 12:34

Błąd częstotliwości odświeŻania

Post autor: MasterBLB »

Dzień dobry wszystkim.

Jestem nowym (nie)szczęśliwym użytkownikiem Debiana, dzisiaj go zainstalowałem.
Niestety, kiedy uruchamiam system z GRUB-a po wybraniu opcji kernela 2.6 amd64 w momencie kiedy ma mi się uruchomić GNOME ekran gaśnie i wyświetla mi komunikat o zbyt wysokiej częstotliwości poziomej 90 kHz, podczas gdy on ma maksymalnie 71 kHz.
Zapomniałem, mój monitor to LG Flatron F700B.

Pomóżcie proszę Bracia w Linuksie, cóż czynić, albowiem ja jestem zieleniuteńki niczym trawa, nadto w tematach na forum do niczego się nie dokopałem.
maly
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 03 lipca 2007, 14:52

Post autor: maly »

Zacznij od polecenia:

Kod: Zaznacz cały

dpkg-reconfigure xserver-xorg
Ale najpierw poczytaj, wszystko znajdziesz na forum.
Zmiana rozdzielczości
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=8847
MasterBLB
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2009, 12:34

Post autor: MasterBLB »

Dziękuję Bracie, ale jak odpalić konsolę przy startowaniu bo ja nic absolutnie zobaczyć nie jestem w stanie?
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

MasterBLB, konsola jest już odpalona. przełączasz się na nią wciskając CTRL ALT F1. X odpalają się domyślnie na konsoli nr7 (CTRL ALT F7). Ewentualnie możesz uruchomić system w trybie single, do wyboru w menu GRUB.
MasterBLB
Posty: 6
Rejestracja: 25 lipca 2009, 12:34

Post autor: MasterBLB »

Niestety informuje mnie, że jakaś opcja ,,e'' jest niekompatybilna z opcją ,,r''.

[Dodano: 2009-07-25, 19:03]
,,Zjem całego cukierka'' za chwilę, uruchomiło się w końcu (dawałem niepotrzebnie spację między dpkg a -), ale tylko ,,posypałem cukrem pudrem'' sobie na temat klawiatury, po czym wysypało się do konsoli z powrotem.

Powiedzcie proszę, jak ,,z palca' edytować ten plik z ustawieniami jakimś tekstowym edytorem (prócz vima)?
Awatar użytkownika
darkwater
Junior Member
Posty: 828
Rejestracja: 25 stycznia 2007, 14:01
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darkwater »

Jako root:

Kod: Zaznacz cały

nano /ścieżka/do/edytowanego/pliku
ODPOWIEDZ