Upi

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
dworakex
Posty: 21
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 15:11

Upiększanie pulpitu

Post autor: dworakex »

Chciałbym upiększyć swój pulpit, przeglądam zrzuty innych i znalazłem dwie czadowe rzeczy:
>przezroczyste paski menu< i >fajna czcionka (napis laptop)<. Wie ktoś jak nazywają się te bajery? i jeszcze chciałbym się dopytać czy AWN to te obrazki na dole (>zrzut<), a ,,Screenlets'' to to ,,coś'' z obrazkiem albumu piosenki i informacjami o niej (ten link co przed chwila)?

Edycja: Skoro już piszę, to czy ktoś wie jak zrobić fajną przezroczystą konsolę?
maly
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 03 lipca 2007, 14:52

Post autor: maly »

Przezroczysty pasek menu -> prawym przyciskiem myszy -> właściwości -> tło.
Tak, na dole przedstawionego zrzutu ekranu to Avant Window Navigator.

Edycja: Odnośnie konsoli też "pogrzeb" w ustawieniach (preferencje profilu).
dworakex
Posty: 21
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 15:11

Post autor: dworakex »

To teraz jest problem - ustawieniowo tego nie zrobie - konsole juz probowalem ustawieniami tak zrobic - nie da rady. Teraz gdy mam przezroczyste paski, nadal nie mam menu pzezroczystego, i gdy mam wlaczony proces pojawia sie obramowka do niego co wyglada gorzej niz lepiej.
Awatar użytkownika
RA1D3N
Posty: 22
Rejestracja: 13 lipca 2009, 00:14

Post autor: RA1D3N »

1. Prawoklik i wybierz Właściwości i w zakładce Tło i klkiknij Jednolity kolor i suwakiem zmieniasz przeźroczystość panelu.
2. AWN czyli Avant Window Navigator to jest ten dock na dole ekranu coś na wzór tego z os x.
3. W terminalu wybierz Edycja/Profile i wybierz zakładkę Tło i tam zaznacz Przezroczyste tło. Suwakiem zmieniasz przezroczystość.

[ Dodano: 2009-07-13, 11:05 ]
Przezroczyste menu możesz zrobić w compizie.
maly
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 03 lipca 2007, 14:52

Post autor: maly »

dworakex pisze:To teraz jest problem - ustawieniowo tego nie zrobie - konsole juz probowalem ustawieniami tak zrobic - nie da rady. Teraz gdy mam przezroczyste paski, nadal nie mam menu pzezroczystego, i gdy mam wlaczony proces pojawia sie obramowka do niego co wyglada gorzej niz lepiej.
Da się wszystko ładnie zrobić, tylko trzeba troszkę popracować...a efekty na pewno będą zadowalające. System->Preferencje->Wygląd a tutaj znajdziesz resztę: http://www.gnome-look.org -> GTK Theme/Style, Icons, Fonts.
Mój pulpit tak wygląda: obrazek
Awatar użytkownika
RA1D3N
Posty: 22
Rejestracja: 13 lipca 2009, 00:14

Post autor: RA1D3N »

Purisa. Tak nazywa się ta czcionka
ODPOWIEDZ