nie można wy

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Dorlas
Posty: 23
Rejestracja: 21 października 2007, 23:32

nie moŻna wyłączyć Linuksa

Post autor: Dorlas »

Po pewnej aktualizacji systemu mam teraz problem z wyłączeniem lub restartem Linuksa co bym nie wybrał to zawsze wychodzi mi z trybu graficznego i muszę wpisać su i później restart lub wyłączenie zasilania. Ktoś może pomóc?
Mr.knife
Posty: 15
Rejestracja: 26 marca 2009, 22:03
Lokalizacja: jeste¶?

Post autor: Mr.knife »

Klikasz przycisk power na komputerze :mrgreen:
Dorlas
Posty: 23
Rejestracja: 21 października 2007, 23:32

Post autor: Dorlas »

Też tak można ale jak chcę zrobić restart to akurat ten patent nie pomoże, a bezsensu jest wyłączanie laptopa i ponowne włączanie.
Wisien
Posty: 51
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Wisien »

A restart nie polega właśnie na wyłączeniu i ponownym włączeniu? 8-)
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Wisien, Mr.knife, wolne żarty. Dorlas, jakie środowisko i menedżer logowania?
Mr.knife
Posty: 15
Rejestracja: 26 marca 2009, 22:03
Lokalizacja: jeste¶?

Post autor: Mr.knife »

lis6502 pisze:Mr.knife, wolne żarty
Nie chodziło mi o zażartowanie sobie z kolegi. Mam ten sam problem i czekam na dobrą radę.
¦rodowisko to GNOME, a menedżer gdm.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Skopałem sobie konfigurację sysloga i nie powiem teraz dokładnie, ale szukałbym początku w ~/.Xsession-errors, lub w innych logach. Czegoś w stylu
gdm[4965]: GLiB-CRITICAL: g_hash_table_lookup_extended: assertion 'hash_table != NULL' failed
Ewentualnie przekonfigurować sysloga tak, żeby błędy z gdm zapisywał do osobnego pliku.
Dorlas
Posty: 23
Rejestracja: 21 października 2007, 23:32

Post autor: Dorlas »

lis6502, mam w profilu wpisane jakie środowisko graficzne... LXDE a jak chodzi o system logowania to było chyba gdm ale już na samym początku odinstalowałem i loguję się normalnie z tekstowego logowania :-)
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Dorlas, w takim wypadku problem Ciebie nie dotyczy ;] Nie masz menedżera logowania (gdm na ten przykład) = nie masz wyłączania graficznego (bez kombinowania z sudo). A jeżeli chodzi Ci o restart, to zawsze po wylogowaniu się z LXDE, spod konsoli możesz wcisnąć CTRL+ALT+DELETE. Działa z użytkownika, bo sam z tego korzystam (loguję się tak samo jak Ty).
Dorlas
Posty: 23
Rejestracja: 21 października 2007, 23:32

Post autor: Dorlas »

To w sumie o tym skrócie wiem ale myślałem, że ktoś mi pomoże to naprawić żeby chodziło jak wcześniej.
ODPOWIEDZ