KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

W http://qt-kde.debian.net i w repozytorium experymentalnym były chyba te same wersje. Ale lepiej instalować z tego pierwszego, mniej ewentualnych problemów. Np teraz pojawiło się w experymentalnym kilka paczek z KDE 4.6.3
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Coś mi się przy aktualizacji musiało pochrzanić bo na nowym użytkowniku tak samo się zachowuje. Strasznie to irytujące jest, bo wystarczy w powiadomieniu Kadu kliknąć przycisk rozpoczynający rozmowę i zaczyna się sypać. Nic, jakoś to będę próbował naprawić, najwyżej KDE spróbuję przeinstalować na to z qt-kde.debian.net, bo tam działało wszystko.
Awatar użytkownika
M3cin
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 30 lipca 2009, 12:07

Post autor: M3cin »

Działa Wam normalne wyłącznie komputera z poziomu menu KDE? Mnie nawet nie wyłącza się komputer jak w konsoli wydam polecenie zatrzymania albo restartu systemu - środowisko graficzne się wyłącza ale staje system na trybie tekstowym.
Awatar użytkownika
majoballs
Posty: 34
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:29
Lokalizacja: Warmia

Post autor: majoballs »

M3cin pisze:Działa Wam normalne wyłącznie komputera z poziomu menu KDE? Mnie nawet nie wyłącza się komputer jak w konsoli wydam polecenie zatrzymania albo restartu systemu - środowisko graficzne się wyłącza ale staje system na trybie tekstowym.
U mnie to samo, tzn nie działa wyłączanie z poziomu menu KDE, wyrzuca tylko do konsoli ale nie wiem z czym to ma związek. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza lecz jeżeli ktoś ma jakiś pomysł z chęcią posłucham.
rafaloo
Posty: 43
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 08:05

Post autor: rafaloo »

M3cin pisze:Działa Wam normalne wyłącznie komputera z poziomu menu KDE? Mnie nawet nie wyłącza się komputer jak w konsoli wydam polecenie zatrzymania albo restartu systemu - środowisko graficzne się wyłącza ale staje system na trybie tekstowym.

Nie, nie działa i niespecjalnie mam czas szukać przyczyny.
Awatar użytkownika
DaVidoSS
Junior Member
Posty: 875
Rejestracja: 06 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: ~/

Post autor: DaVidoSS »

U mnie działa i wyłączanie i restart bo sobie naprawiłem. To jest zwykły, prosty błąd konfiguracji.

Ale skoro to dla Was taka blachostka to męczył nie będę.
Awatar użytkownika
M3cin
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 30 lipca 2009, 12:07

Post autor: M3cin »

Powiedz proszę jak naprawić ten problem? Dziś zapomniałem o tym i komputer się nie wyłączył przez pół dnia na konsoli był niepotrzebnie.
Awatar użytkownika
DaVidoSS
Junior Member
Posty: 875
Rejestracja: 06 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: ~/

Post autor: DaVidoSS »

A jednak..

Proszę bardzo!

Wykonujemy:

Kod: Zaznacz cały

cat  /etc/kde4/kdm/kdmrc | grep -v '#'
i co widzimy?
W sekcji shutdown błędy konfiguracji.

Kod: Zaznacz cały

[Shutdown]
HaltCmd=
RebootCmd=
Jak to ma działać?

Musi być:

Kod: Zaznacz cały

[Shutdown]
HaltCmd=/sbin/shutdown -P -h now 
RebootCmd=/sbin/shutdown -r now
Wystarczy zmienić i zrestartować kdm. I już pięknie działa.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

U mnie działało od razu. Miałem już skonfigurowane. Ciekawe dlaczego nie u każdego ten problem.

Kod: Zaznacz cały

[Shutdown]
BootManager=None
HaltCmd=/sbin/halt
RebootCmd=/sbin/reboot
Awatar użytkownika
DaVidoSS
Junior Member
Posty: 875
Rejestracja: 06 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: ~/

Post autor: DaVidoSS »

A pokaż:

Kod: Zaznacz cały

 grep ConfigVersion /etc/kde4/kdm/kdmrc
Zablokowany