KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Na sterownikach Catalyst wszystko pięknie ożyło. Płynnie i przyjemnie. Dawno dokładniej nie testowałem KWina (chyba od wersji 4.4), i widzę, że bardzo się rozwinął. Dość dużo możliwości konfiguracji. Nawet udało mi się odtworzyć funkcjonalność Compiza, plus kilka fajnych rozwiązań, których pod Compizem nie ma albo nie działają tak jak trzeba.

Np. super rozwiązane Expo, gdzie nie mamy po prosu miniatury pulpitu, ale miniatury wszystkich okien na danym pulpicie, albo funkcja pokazania okien tylko jednej klasy, która w Compizie nie do końca działa tak jak powinna.

No i oczywiście, żeby zbyt pięknie nie było, włączam wieczorem film, film wyświetla się dziwnie wolno, komputer po chwili się wiesza. Po konfiguracji, włączyłem podwójne buforowanie, film działa, to znowu interfejs SMplayera zaczął dziwnie się zachowywać. Po paru minutach kolejna zwiecha. Tym oto sposobem wróciłem do sterownika Radeon i Compiza.

Na 99% jest to wina sterownika, co mnie za bardzo mnie dziwi. W każdym razie, może następnym razem się uda, bo KWin wyrósł moim zdaniem na naprawdę świetny menadżer okien
Kamzor
Posty: 63
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 05:01
Lokalizacja: Zieleniec/Wrocław

Post autor: Kamzor »

Tomeku pisze:Wersja i386 za szybko się raczej nie pojawi, o ile w ogóle:
&quot pisze: i386 packages of KDE SC 4.7.2 have been added to the repositories.
Swoją drogę, wiecie kiedy to może trafić do oficjalnego repozytorium? Mam na myśli amd64.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Kamzor pisze:Swoją drogę, wiecie kiedy to może trafić do oficjalnego repozytorium? Mam na myśli amd64.
Niebawem.
http://lists.debian.org/debian-qt-kde/2 ... 00000.html
Kamzor
Posty: 63
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 05:01
Lokalizacja: Zieleniec/Wrocław

Post autor: Kamzor »

A rzeczywiście, siedzą w http://incoming.debian.org/ :D
Awatar użytkownika
Zalingrad
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 20:03
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Warszawa

Post autor: Zalingrad »

Z tym i386 na przyszłość to trochę mnie zasmucili. Nie należę do osób, które szarżują na nowe wydania KDE, ale wydanie 4.7.x chętnie przywitam chociażby na wirtualnej maszynie. Wykorzystuję i386 mimo 4Gb ramu, by mieć mniej problemów z pakietami. Odpowiednia wersja jądra i tak zapewni mi obsługę tej pamięci.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Jest już wersja 32-bitowa w repozytorium nieoficjalnym. Ale jest również kde 4.7.2 w oficjalnym repozytorium eksperymentalnym Debiana.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Wczoraj wydane zostało KDE SC 4.8 [Link]
Ciekawe kiedy możemy się spodziewać w Debianie. Pewnie nie wcześniej niż za jakieś 2-3 miesiące, bo raczej nie wpuszczą 4.8.0 tylko od razu 4.8.x.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Dużo fajnych zmian w wersji 4.8. Miejmy nadzieję, że będzie szybko. Chociaż paczkujący pewnie znów będą mieli problemy z KDEPim, i po trzech miesiącach dostaniemy 4.8.3 z KDEPim 4.4 :)
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Czyli mówisz, że w kwietniu już dostaniemy? To w sumie i tak nie byłoby tak źle (ironia) :) Pewnie 4.8.x będzie ostatnią jaka wejdzie przed mrożeniem.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

button pisze:Dużo fajnych zmian w wersji 4.8. Miejmy nadzieję, że będzie szybko. Chociaż paczkujący pewnie znów będą mieli problemy z KDEPim, i po trzech miesiącach dostaniemy 4.8.3 z KDEPim 4.4 :)
Ja bym tak nie lamentował. Wersje 4.x.0 zawsze zawierają jakieś błędy i dobrze że są pomijane. Natomiast KDEPim to taki potworek, przy którym trzeba jeszcze sporo popracować żeby nadawał się do bezstresowego używania. Chwała Debianowi, że nie funduje użytkownikom nadmiernych wrażeń przy tak podstawowych czynnościach jak obsługa poczty.
Zablokowany