KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Przecież network manager daje się konfigurować tylko wymaga uprawnień administratora:

Kod: Zaznacz cały

su-to-root -c /usr/bin/nm-connection-editor
lub:

Kod: Zaznacz cały

su-to-root -X -c /usr/bin/nm-connection-editor
Jak znasz składnię i wiesz jakie pliki należy utworzyć to nawet można to zrobić w czystym trybie tekstowym.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Jak rozumiem, używasz domyślnego plasmawidget-networkmanagement. W KDE 4.5 miał taki błąd, że czasem postanowił w ogóle nie reagować na kliknięcia - klikałem na znalezioną sieć i nic sie nie działo - zero reakcji. Nie pomagało nawet przelogowanie - dopiero restart. Ale to dało się jeszcze jakoś znieść, bo nie występowało często. Miarka się przebrała, gdy w KDE 4.6 co prawda łączył automatycznie z siecią po restarcie, ale gdy próbowałem połączyć z kolejną siecią, nie udawało się to.

Moja rada: usuń frontend z kde i zainstaluj aplet z gnome. Działa bardzo dobrze i jest znacznie lepiej dopracowany: w odróżnieniu od tego z kde potrafi np tworzyć sieci ad-hoc, zarządzać i tworzyć połączenia z modemami gsm/umts i wiele więcej.

Druga opcja - zainstalować wicd-kde (jest w aptosidzie) lub "zwykłe" wicd - tylko nie zapomnij wcześniej usunąć całkowicie network managera (usługę też). Ale aplet gnome do network managera jest wg mnie lepszy niż wicd.

A tak w ogóle, to sprawdź czy w ogóle twoja karta działa na sterowniku którego używasz. Jaka to karta?

@fnmirk - to i tak tylko rozwiązanie nie nadające się do użycia na codzień. Tak można postępować gdy chcemy użyć network mangera aby połączyć się bez uruchamiania trybu graficznego.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

giaur to jest właśnie sposób na uruchomienie w trybie graficznym. Sprawdź.
Awatar użytkownika
M3cin
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 30 lipca 2009, 12:07

Post autor: M3cin »

Karta to BRM4313 - są sterowniki otwarte już (brcm80211) oraz zamknięte (wl). Na obu ładnie wszystko teoretycznie widzi, znajduje sieć itp. Na ubuntu np. na tych zamkniętych działa od razu. Ale tutaj chyba chodzi o KDE i network-managera. Spróbuje zaraz tych metod i zobaczę czy to kwestia karty czy też środowiska.

Dobra zainstalowałem Wicd - jak zwykle niezawodny, wszystko działa więc to wina środowiska. Nie instalowałem menadżera z GNOME ale podejrzewam że będzie działał równie dobrze.

Korzystając z okazji, dręczy mnie jedna sprawa - lepiej instalować Debiana stabilnego z internetu i robić aktualizacje do testowej wersji czy pobrać od razu obraz testowej wersji?

PS
Wicd też potrafi tworzyć sieć ad-hoc.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

fnmirk pisze:giaur to jest właśnie sposób na uruchomienie w trybie graficznym. Sprawdź.

FAktycznie, nie doczytałem. Z tym że to jest ten sam edytor połączeń, którego można wywołać z menu apletu. Połączenia tym nie zainicjujesz
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Tylko z menu apletu, najczęściej, jest nieaktywny aby można było wprowadzać zmiany.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

U mnie po aktualizacji do 4.6.2 z repozytorium eksperymentalnego zepsuły się powiadomienia. Wystarczy, że kliknie się w tytuł powiadomienia, ono natychmiast znika, po czym wszystkie kolejne powiadomienia przestają się animować, a jeżeli pojawi się więcej niż jedno powiadomienie w krótkim czasie, to ich kolumna rośnie w dół zamiast w górę, nachodząc na tackę systemową. Pomaga tylko usunięcie i ponowne dodanie apletu powiadomień. Ma ktoś też taki problem, czy to tylko u mnie takie dziwne zachowania?
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

U mnie powiadomienia działają normalnie. Ja aktualizowałem z qt-kde.debian.net i żadnych problemów nie ma z Sidem czy Wheezy (tu tylko te komunikaty Nepomuka).
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Mam wersję z eksperymentalnego repozytorium i nie ma problemu z powiadomieniami. Być może nieopatrznie coś usunąłeś, albo coś zostało nie zaktualizowane - pozostało w wersji z qt-kde i stąd ten problem. Sprawdź jeszcze na koncie nowego użytkownika.
Awatar użytkownika
M3cin
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 30 lipca 2009, 12:07

Post autor: M3cin »

U mnie żadnego problemu z powiadomieniami nie zauważyłem, instalowałem wersję z repozytorium http://qt-kde.debian.net.
Udało mi się prawie wszystko rozwiązać, jedyny teraz problem to wyłączanie/uruchamianie ponownie za pomocą menu: zakończ. Środowisko graficzne się wyłącza lecz system pozostaje uruchomiony w trybie tekstowym (konsola tty), muszę ręcznie logować się i wyłączać poleceniem. Trochę poszukałem w sieci informacji i znalazłem kilka osób którym w KDE 4.6.2 również tak się działo. Być może wersja z eksperymentalnego repozytorium jest już poprawiona. W sumie to nie jest aż taki duży problem, ale jednak jest. Na razie dla wyłączania dodałem sobie skrót, a uruchamianie ponownie działa po edycji polecenia w ustawieniach ekranu logowania.
Zablokowany