KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

skynet, jest stabilne. U mnie od początku nie wywaliło się ani razu, a pracuje na Sidzie. Moim zdaniem to wszystko przez aktualizacje. Jestem zdania, że przy tak dużych zmianach, najlepiej postawić cały system od nowa. Niby Kaboom, miało załatwić sprawę, ale to dość duża migracja. Wiem, że brzmi to jak windowsowa herezja, ale u mnie takie podejście się sprawdziło.

Po odpowiednim skonfigurowaniu KDE4 działa bardzo dobrze.

Akkon, poszukałem trochę i jednak nie znalazłem rozwiązania, by zainstalować Quante na KDE4. Czy jesteś gotów zmienić trochę przyzwyczajenia? Ponieważ na forum Siduksa, nawet sam deweloper zmienił Quante na Kate i chwali nową wersję.
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

iria, Ja teraz usunąłem całe KDE4, zostały może ze dwa pakiety:

Kod: Zaznacz cały

 rm ~/.kde4
i z pomocą aptitude zainstalowałem kde-minimal, dziwne, że KDE4 korzysta z ~/.kde a nie z ~/.kde4?
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Nie, ponieważ KDE4 korzystało z ~/.kde4 jedynie jak znajdowało się w gałęzi eksperymentalnej. Było, to spowodowane chęcią odseparowania od siebie konfiguracji KDE4 i KDE3. Po przejściu do gałęzi niestabilnej i usunięciu niemal całego KDE3, konfiguracja przeszła do ./kde, tam gdzie jej miejsce. Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem.

Mam nadzieję, że nie zrazisz się do nowej wersji. Trzeba zmienić trochę przyzwyczajenia, ale warto.
Awatar użytkownika
Torque
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:06
Lokalizacja: Dolna Posada

Post autor: Torque »

alan666888 pisze:KDE 4.2 od wczoraj jest już w Squeeze
Wielkie dzięki! To bardzo ważna wiadomość, oszczędzi mi szoku po

Kod: Zaznacz cały

aptitude upgrade
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

iria pisze:Mam nadzieję, że nie zrazisz się do nowej wersji. Trzeba zmienić trochę przyzwyczajenia, ale warto.
Oczywiście, że nie bo piszę programy pod QT4 więc jak tylko się dowiedziałem, że będzie w Sidzie to już wiedziałem jak będzie wyglądała aktualizacja. Lubię QT4 i KDE4 tylko ta aktualizacja mogłaby być przyjemniejsza, kaboom to pomyłka.

Może wreszcie uda się skompilować nowego compiza ze źródełek bo w kde3 nie chciał działać.

Pozdrawiam i dziękuję za wyjaśnienie z tym ./kde4.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Po co Ci Compiz? :-) Jest Kwin. Wiem, że w tej chwili trochę uboższy, ale możliwe, że to właśnie przez Compiza masz niestabilność systemu.
alan666888
Posty: 93
Rejestracja: 12 lutego 2007, 21:03
Lokalizacja: z Neta

Post autor: alan666888 »

U mnie po włączeniu Kwin pojawia się komunikat

Kod: Zaznacz cały

Nie udało się włączyć efektów pulpitu zgodnych z opcjami konfiguracyjnymi. Zostaną przywrócone poprzednie ustawienia.

Proszę sprawdzić konfigurację X-ów. Można także rozważyć zmianę opcji zaawansowanych, szczególnie zmianę typu kompozycji.
I denerwuje mnie, że aplikacje tak długo się uruchamiają np. dolphin, kadu. Choć mam około 780MB ram i procesor 2200+. Możliwe że muszę system postawić od nowa bo wcześniejsze wersje kde4 działały mi szybciej.
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

iria pisze:Po co Ci Compiz? :-) Jest Kwin. Wiem, że w tej chwili trochę uboższy, ale możliwe, że to właśnie przez Compiza masz niestabilność systemu.
Już go nie mam, przed tą całą aktualizacją wywaliłem compiza z zależnościami, ot tak żeby było mniej problemów.
Bez compiza nie da się nic zrobić, jak mam zazwyczaj otwarte po 10+ okien ;-)

Fajne jest to że jak się otworzy konsole w dolphinie i zmienia katalogi to dolphin wrzuca polecenia cd.

Da się jakoś przywrócić widok drzewa w konquerorze lub dolphinie bardzo mi tego brakuje :(
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

alan666888, nie masz akceleracji 3D, lub nawet zainstalowanej karty graficznej. Jaka to karta?

skynet, podobnych ustawień okien nie da Ci Kwin? Tam też masz efekty ala Compiz.

Edycja:
Widok "drzewa" będzie chyba dopiero w 4.3.
alan666888
Posty: 93
Rejestracja: 12 lutego 2007, 21:03
Lokalizacja: z Neta

Post autor: alan666888 »

@ira mam kartę ati radeon 9250 ale wyświetla mi 9200, a akcelerację 3d mam bo polecenie:

Kod: Zaznacz cały

glxinfo | grep direct
daje mi:

Kod: Zaznacz cały

direct rendering: Yes
Xorg.conf jest skonfigurowałem przez:

Kod: Zaznacz cały

X -configure
i dopisałem jeszcze:

Kod: Zaznacz cały

Modes           "1024x768"
Oczywiście zainstalowałem potrzebne pakiety dla otwartych sterowników według poradnika Kaki'.

PS. Jak włączam compiz-fusion to mam białą kostkę i nie mogę korzystać z compiza.
Zablokowany