KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Ja mam zainstalowany na laptopie z core solo 1,86GHz, 1,5GB ramu, oraz zintegrowaną grafiką intela 945GM. Sam się zdziwiłem, ale działa świetnie. :-D
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Też macie taki problem z ikonkami?

Obrazek
alan666888
Posty: 93
Rejestracja: 12 lutego 2007, 21:03
Lokalizacja: z Neta

Post autor: alan666888 »

Niestety polecenie

Kod: Zaznacz cały

aptitude install kde4-minimal
wysypuje niespełnione zależności, ale mniej ;/ Raczej muszę poczekać aż się dobrze ustabilizuje w Sidzie i wtedy zainstaluje kde4
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Architekura 32bity? Przecież mam zainstalowane, więc musi wszystko działać. ;-) Ja instaluję bez pakietów polecanych, więc może dlatego nie pokazało problemów z zależnościami.
alan666888
Posty: 93
Rejestracja: 12 lutego 2007, 21:03
Lokalizacja: z Neta

Post autor: alan666888 »

Tak 32 bity. Zainstalowałem wersję net-install, później zmieniłem wpisy w /etc/apt/sources.list na te z Sida, później

Kod: Zaznacz cały

aptitude update && aptitude dist-upgrade
Następnie zainstalowałem: xserver-xorg, xbase-clients, xfonts-base, xterm, a na sam koniec chciałem kde4, lecz mnóstwo niespełnionych zależności. Przecież wszystko robiłem tak jak zawsze, a jednak coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Widocznie pakiety, z zależności "polecanych", nie wszystkie są wrzucone. Tak jak mówiłem, ja intalowałem bez nich.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Odnośnie niespełnionych zależności: problem dotyczy wymaganych pakietów, a nie polecanych.
Prawdopodobnie wszyscy mają problem z pakietem libltdl3 który jest pakietem wirtualnym, i prawdopodobnie problem dotyczy osób posiadających tylko repozytoria Sida.
Rozwiązaniem problemu jest dodanie do sources.list repozytoriów testing, które już zawierają poprawny pakiet.
Potem robimy

Kod: Zaznacz cały

aptitude update
i instalacja powinna już pójść bez problemu
jmarcin_1984
Beginner
Posty: 153
Rejestracja: 16 kwietnia 2008, 13:42
Lokalizacja: BP

Post autor: jmarcin_1984 »

Ja mam podobnie. Problem z zależnościami. AdeBe mógłbyś podać te repozytoria z Lennego aby poszła instalacja kde 4.2. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

KDE4 w Lennym, masz tylko w backportach. Wersja 4.1.

Instrukcja.

Są też nieoficjalne repozytoria, ale pare dni temu, jednemu z forumowiczów nie dzialały. Link.

PS Witam kolegę z BP. :-D
jmarcin_1984
Beginner
Posty: 153
Rejestracja: 16 kwietnia 2008, 13:42
Lokalizacja: BP

Post autor: jmarcin_1984 »

iria, też jesteś z BP? No właśnie, ja mam Debiana Sida i chciałem zainstalować kde 4.2. Mam je w repozytoriach ale przy:

Kod: Zaznacz cały

 apitude install kde4
jest dużo niespełnionych zależności. Jak Tobie się udało zainstalować stabilną wersję kde4?
Zablokowany