KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Z drugiej strony prawda jest taka, że zarówno Compiz, jak efekty kwin nieźle potrafią zjadać zasoby. Zachodziłem w głowę, dlaczego na Debianie tną mi się filmy HD, a czasami nawet te w niższych rozdzielczościach, gdy te same filmy na tym samym komputerze na Windows 7 działały prawie płynnie. I co się okazało? Powyłączałem wszystkie efekty, compiza i inne głupoty - filmy działają dużo lepiej niż na Windows 7.

Z drugiej jednak strony na moim laptopie służbowym, na którym jest 2 rdzeniowy procesor, compiz nie przeszkadza zupełnie w niczym - wszystkie filmy (nawet 1080p) działają płynnie. W obu przypadkach brak wsparcia dla dekodowania hd ze strony gpu, więc warunki podobne.

Wniosek: Compiz ruszy nawet na dość słabym sprzęcie i będzie działać płynnie, ale na słabszych konfiguracjach potrafi obniżyć wydajność niektórych innych zadań.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Akurat zacząłem się bawić w Fluxboxa, więc można przetestować tą wersję KDE. Najwyżej polubię się bardziej z Fluxem ;)

Dodano:
Poszło gładko.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Wygląda na to, że 4.6.2 już spłynęło do repozytorium eksperymentalnego.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Z tego co widzę, to od 4.6.1 raczej nie róźni się zbytnio
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@giaur

Różni się... np. irytującą zmianą, że coś nagle wymaga Akonadi i Nepomuka.
Mniej więcej opisane jest to tu - link

Jak widać nikt nie raczy tego naprawić. Pisałem z deweloperami Debiana o tym, to najmądrzejsze co potrafili wymyślić, to rada by "zignorować powiadomienie"...
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Nepomuka mam wyłączonego, Akonadi jest włączony. Żadnych powiadomień nie mam. Wyłączę Akonadi i zobaczę co się stanie.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Ciekawe od czego to zależy, czytałem dziś, że wielu ludziom pokazał się ten problem po aktualizacji do 4.6.2. U mnie nie ma żadnych powiadomień od Nepomuka.
Awatar użytkownika
foreste
Beginner
Posty: 116
Rejestracja: 29 marca 2008, 01:51

Post autor: foreste »

A kiedy będzie kde 4.6 w Sidzie?
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Może po wydaniu 4.6.3, a może ...4.7 ;)
Zablokowany