KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
M3cin
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 30 lipca 2009, 12:07

Post autor: M3cin »

dawideo pisze:Mam małą pierdułkę która trochę mnie denerwuje. Otóż ostatnio zrobiłem sobie aktualizację KDE do wersji 4.6 (tej z eksperymentalnego repozytorium) Wszystko działa i jest stabilne. Tylko teraz Krunner nie reaguje na pojedynczy enter. tzn np. aby uruchomić k3b (lub inny program) naciskam Alt+F2 -> wpisuję nazwę programu -> klikam enter i normalnie powinien się uruchomić. Niestety program się nie uruchamia, żeby go uruchomić muszę wcisną drugi raz enter, wtedy działa. Tak jak mówiłem wcześniej taka mała pierdułka, ale jest troszkę irytujące wciskanie 2 podwójnego Enteru. Można gdzieś to ustawić? W opcjach Krunnera nic nie znalazłem.

W repozytorium eksperymentalnym, tym oficjalnym, jest KDE 4.6? Jest mi wiadomo tylko o wersji 4.5.5 najnowszej i to nie z oficjalnych repozytoriów.
Coś mi umknęło?
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Możesz dać linka do tego repozytorium z KDE 4.6 dla Debiana, bo ja jakoś nie widzę żadnego. Jest tylko http://qt-kde.debian.net/ ale tu jest wersja 4.5.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Nie ma jeszcze KDE 4.6 w repozytoriach Debiana.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Pewnie mu o ubuntu chodzi
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Za kilka dni KDE 4.6.1 powinno trafić do półoficjalnego repozytorium. W oficjalnym ma być KDE 4.6.2 lub późniejsze.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Oficjalne potwierdzenie słów yossariana

http://lists.debian.org/debian-kde/2011 ... 00094.html


Wreszcie :)
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

No to czekamy czekamy... bo przeciąga się to trochę. Chociaż z powyższego wpisu wynika, że niekoniecznie aktualizacja będzie bezproblemowa - cóż, zobaczymy.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Chociaż z powyższego wpisu wynika, że niekoniecznie aktualizacja będzie bezproblemowa - cóż, zobaczymy.
Jakby była bezproblemowa to by umieścili w oficjalnym repo. A tak w ogóle to przecież Debian Sid, więc czasem musi być "fun" :D
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Nie przesadzajmy. Instalacja KDE 4.5 była u mnie bezproblemowa. Instalacja na czysto też bezproblemowa. Ja sobie raczej poradzę (jeśli się da). Ostatnio aktualizowałem ubuntu (z gnome) do wersji "Natty" z KDE 4.6 i uadało mi się podnieść KDE i zaktualizować cały system. A zabawy było że ho ho.

Także i z Debianem sobie poradzę.
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Moim zdaniem Debian Sid jest bardziej stabilny niż Ubuntu pod każdą nazwą ;) A co do aktualizacji, to ja bez żadnych przygód i innych atrakcji, jadę już od wersji 4.1 do aktualnej 4.5 z nieoficjalnego repo. Wiec nie sądzę żeby coś się miało komplikować.
Zablokowany