KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
Iacobus
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Iacobus »

Dodam tylko, że 4.6 w Kubuntu działa naprawdę świetnie. Chociaż Monitor Systemu wykazuje trochę większe zużycie RAM niż w 4.5 środowisko działa bardzo szybko i stabilnie. Mam w sumie od pierwszego dnia gdy pojawiło się w repozytorium i do tej pory nie zaliczyłem ani jednego zawieszenia się czy wywalenia. Dolphin działa bardzo dobrze. Co do pulpitu semantycznego - moim zdaniem wymaga po prostu silniejszej maszyny. Ja mam jedynie 1GB RAM więc na co dzień wyłączam virtuoso, ale od czasu do czasu puszczam indeksowanie, bo naprawdę ułatwia życie (zwłaszcza, że od pewnego czasu mam dość spory bałagan na dysku).
knife
Posty: 78
Rejestracja: 11 sierpnia 2010, 21:39

Post autor: knife »

Wiadomo coś już o wersji na Debiana?
tmy123
Beginner
Posty: 144
Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 19:43

Post autor: tmy123 »

W sidzie ma niby być w marcu:
http://lists.debian.org/debian-devel-an ... 00003.html
czyli znając tempo wydań kde w debianie, będzie gdzieś w kwietniu. Raczej nie spodziewałbym się pakietów w półoficjalnym repozytorium wcześniej niż w marcu.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

W oczekiwaniu na KDE SC 4.6, polecam recenzję w Linux action show - http://www.youtube.com/watch?v=44wJQ_S1PiE

Recenzja zaczyna się od 20min.

Ostrzeżenie: Bardzo geekowi prowadzący...
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Beginner
Posty: 306
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:00
Lokalizacja: Warta

Post autor: shevchenko1987 »

Ciekawe ile przyjdzie nam jeszcze czekać na KDE SC w wersji 4.6. Ma ktoś może jakieś nowe wieści? Sądziłem, że jak pojawi się 4.6.1 to wrzucą chociaż do półoficjalnego repozytorium, ale na razie cisza.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Strzelam że około pół roku o ile w ogóle kiedykolwiek się doczekamy. Debian nie bardzo lubi KDE - preferowane jest tu Gnome. Wystarczy spojrzeć która wersja jest w oficjalnym repozytorium Sida (4.4).

A półoficjalne repozytorium - tu tez nie ma co zbyt wiele oczekiwać. Przecież to jest prowadzone na zasadzie hobby - dziś repozytorium jest, jutro równie dobrze może go juz wcale nie być bo komuś się znudziło.
Awatar użytkownika
M3cin
Beginner
Posty: 103
Rejestracja: 30 lipca 2009, 12:07

Post autor: M3cin »

Czekam aż nowe KDE będzie w oficjalnym repozytorium Wheezy, aż tak bardzo mi się nie spieszy. Wersja 4.4.5 działa bez zastrzeżeń więc nie ma co mieszać innych repozytoriów.
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

Sam również czekam na oficjalne KDE 4.6 w repo Wheezy. Ale przejdźmy do rzeczy, mam pytanie, (gdyż ostatnia wersją KDE jaką używałem było 3.5, potem przez niestabilność KDE4, przeżuciłem się na GNOME a teraz powoli wracam do KDE4), mamy dwie wersje pulpity "widok katalogu" - umożliwia "posiadanie" ikon na pulpicie, oraz że tak nazwe go pulpit standardowy - na nim nie można mieć ikon. Czy jest możliwość aby na pulpicie "widok katalogu" umieszczać plasmoidy? I czym jeszcze ważnym się różnią.
P.s. Który jest bardziej polecany do pracy (bardziej stabilny), czy to bez różnicy
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

Oczywiście można mieć plazmoidy (nie wiem czy przez "z" czy "s" jest poprawniej) zarówno na pulpicie jak i przy wyborze "widok katalogu". Moim zdaniem pulpit bez ikon wygląda bardziej przejrzyście. Wyboru musisz dokonać samodzielnie. Raczej nie powinno być żadnych różnic w stabilności.
dawideo
Beginner
Posty: 141
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 11:46
Lokalizacja: Zbychowo

Post autor: dawideo »

Mam małą pierdułkę która trochę mnie denerwuje. Otóż ostatnio zrobiłem sobie aktualizację KDE do wersji 4.6 (tej z eksperymentalnego repozytorium) Wszystko działa i jest stabilne. Tylko teraz Krunner nie reaguje na pojedynczy enter. tzn np. aby uruchomić k3b (lub inny program) naciskam Alt+F2 -> wpisuję nazwę programu -> klikam enter i normalnie powinien się uruchomić. Niestety program się nie uruchamia, żeby go uruchomić muszę wcisną drugi raz enter, wtedy działa. Tak jak mówiłem wcześniej taka mała pierdułka, ale jest troszkę irytujące wciskanie 2 podwójnego Enteru. Można gdzieś to ustawić? W opcjach Krunnera nic nie znalazłem.
Zablokowany