KDE4 dostępne w Sidzie

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
krazy
Posty: 8
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 20:43

Post autor: krazy »

Ja już przeszedłem na KDE 4.4.2. Niektóre programy, które miałem wcześniej zainstalowane z experimental'a musiałem wywalić. A następnie masakra z zależnościami, chciało mi połowę programów wywalić.

Co do KDE 4.4 to polska lokalizacja kuleje, ale poza tym to widzę parę plusów, np. przeglądarka Konqueror lepiej zachowuje się na niektórych stronach internetowych.

Aktualizowałem najpierw Qt, potem dopiero KDE, bawiłem się gdzieś godzinkę w rozwiązywanie konfliktów. Ale obyło się bez odinstalowywania połowy programów.
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Ja chyba jednak poczekam, aż nowe KDE pojawi się w Sid, przynajmniej nie będzie trzeba się bawić w zależności. Oby tylko to nie trwało długo.
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Ja robiłem aktualizację z wersji 4.4.2-rc1 z experimental-snapshot i nie miałem żadnych problemów. Zero nierozwiązanych zależności, wszystko się ściągnęło i zainstalowało. Wszystko działa, więc nie bać się tylko robić aktualizację.

PS. Co do tłumaczeń, widać że względem 4.4.2rc jest poprawa.
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

krazy pisze:Co do KDE 4.4 to polska lokalizacja kuleje, ale poza tym to widzę parę plusów, np. przeglądarka Konqueror lepiej zachowuje się na niektórych stronach internetowych.
W jakim sensie kuleje? Masz zainstalowaną paczkę

Kod: Zaznacz cały

kde-l10n-pl (4:4.4.2-1)
?
krazy
Posty: 8
Rejestracja: 13 czerwca 2009, 20:43

Post autor: krazy »

Tomeku pisze:W jakim sensie kuleje? Masz zainstalowaną paczkę

Kod: Zaznacz cały

kde-l10n-pl (4:4.4.2-1)
?

W chwili gdy instalowałem KDE 4.4 to jeszcze nie było tej paczki.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Jakby kogoś ciekawiła informacja, kiedy KDE SC 4.4 trafi do Sida - http://bugs.debian.org/cgi-bin/bugrepor ... =570360#47
Awatar użytkownika
Iacobus
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Iacobus »

Z tego co czytałem na grupie mailingowej debian-kde deweloperzy nadal chcą dodać KDE 4.4 do Squeeze. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i jutro zostanie wydane KDE 4.4.3, to za ~tydzień powinny trafić pakiety do Sida. Od tego czasu jakieś półtora miesiąca i KDE 4.4 będzie w Squeeze. Oby zdążyli przez zamrożeniem testinga.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Z tego co wiem, KDE 4.4 jest jednym z tzw. Release Goals w Squeeze, czyli nie zamrożą dopóki się tam nie znajdzie.
I sądzę, że jednak szybciej tam trafi niż za półtora miesiąca. Qt 4.6 chyba tylko ze 2 czy 3 tygodnie było w Sidzie.
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

AdeBe pisze:Z tego co wiem, KDE 4.4 jest jednym z tzw. Release Goals w Squeeze
Tak jak i multiarch, a chyba nikt jeszcze nie wie jak w ogóle miałoby to wyglądać ]
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Zaczyna się... :)

PS Użytkownikom Kmaila i Kaddressbook, radzę uważać.
Zablokowany