kde4 - niedzia

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
blackdemon
Posty: 15
Rejestracja: 22 lutego 2009, 18:49
Lokalizacja: Krakow

kde4 - niedziałający zegarek

Post autor: blackdemon »

Witam. Niedawno zaktualizowałem repozytorium do najnowszej wersji. Zaktualizowało się również kde4 i od tamtego czasu nie mam zegarka, jest w pasku zadań ale nie wyświetla w ogóle tekstu (mam cyfrowy), próbowałem dodać analogowy ale wskazówki stoją na północy i ani drgną. Proszę o pomoc bo nie jestem wstanie wytrzymać bez zegarka.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

blackdemon, sprawdź nową wersję http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=86771#86771
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

@fnmirk:

Kolega blackdemon, nie ma jeszcze czego sprawdzać, ponieważ wersji 4.2.2 nie ma w żadnej z gałęzi Debiana. Wątpie by chciał samemu kompilować. ;-) Tak jak napisała Ana, na swoim blogu, te "parę dni", może zamienić się w dwa tygodnie. :-/
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

iria pisze:Wątpie by chciał samemu kompilować.
Sądząc po zakładanych tematach i napisanych postach to kombinuje z systemem. I czy przypadkiem już nie robi czegoś podobnego.
blackdemon
Posty: 15
Rejestracja: 22 lutego 2009, 18:49
Lokalizacja: Krakow

Post autor: blackdemon »

Kompilacja to nie problem... Ciągle coś kombinuję w końcu mam Sida. Kiedyś próbowałem skompilować kde4 to po drugim restarcie mi się wyłożył i postanowiłem z repozytorium zainstalować, a tak to wszystko inne kompiluję bez problemów. Czyli w najbliższym czasie powinna pojawić się nowa wersja kde4 z poprawionym zegarkiem?
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

blackdemon pisze:Czyli w najblizszym czasie powinna pojawic sie nowa wersja kde4 z poprawionym zegarkiem?
Może i tak, ale biorąc pod uwagę, że wszyscy to biorą od kde via novell, to wątpię. W KDE4.2.2 z Kubuntu 9.04 (beta) ten problem istnieje (od czasu 4.2 zresztą).
SobonPiotr
Beginner
Posty: 102
Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 14:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: SobonPiotr »

blackdemon pisze:Czyli w najbliższym czasie powinna pojawić się nowa wersja kde4 z poprawionym zegarkiem?
Wcale nie tak w najbliższym. KDE4 jest przenoszone do repozytoriów Unstable. Jest też dużo kombinowane ze zmianą plików konfiguracyjnych, które do tej pory były w .kde4, a mają być jak wcześniej, w .kde. Jeszcze nazwy pakietów zmienić trzeba i pewnie wszystkie "odnośniki". Coś czuję, że z tym zejdzie więcej niż "do końca tygodnia". :P
ODPOWIEDZ