Partycja Linuksowa pod Windows na dysku przeno

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

@Tom:-): Linux nie. NTFS-3G tak.
Tom:-)
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 01 grudnia 2008, 13:52
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: Tom:-) »

Ja wole utworzyć FAT32. Jest bezpiecznie i widzę że piszą tak w literaturze
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: szmergiell »

Tom od momentu kiedy NTFS-3G stał się stabilny (2007-02-21) korzystam z tego sterownika i ani razu nie miałem z nim żadnych problemów.
Z tego co obserwuję fora linuksowe, to od tego czasu nie pojawiły się żadne informacje na temat problemów z odczytem takich partycji.

Tłumacząc moją wcześniejszą wypowiedź:
Próbowałem używać pendrive'a z systemem NTFS, jednakże Windows XP nie rozpoznawał go i chciał formatować pendrive na FAT32. Nie wiem jak było z przenośnym dyskiem twardym -- nie pamiętam.
Wisien
Posty: 51
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Wisien »

A ntfs-3g jest małe, proste i przyjemne ;]
Awatar użytkownika
KeFaS
Beginner
Posty: 368
Rejestracja: 22 października 2008, 02:01
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KeFaS »

j.w. Pod Linuksem ntfs-3g załatwia sprawę zapisu i odczytu na NTFS, a pod Windowsem partycja NTFS na dyskach zewnętrznych jest normalnie rozpoznawalna z pełnym odczytem i zapisem, no bo jakże mogłoby być inaczej? Jednak polecam stworzyć dwie partycje: NTFS i ext3. I dane współdzielone dla obu systemów trzymać na NTFS, a te tylko dla Linuksa na ext3, ew. potem można je sobie przenieść na NTFS pod Linuksem.
Nie wiem jak jest z pendrive i NTFS (nie testowałem takiego rozwiązania), ale może problem wynika z tego, że to pamięć flash, a dysk zewnętrzny to zwykły dysk twardy SATA(2)?
Tom:-)
Beginner
Posty: 289
Rejestracja: 01 grudnia 2008, 13:52
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: Tom:-) »

KeFaS pisze:pendrive
Ma on partycje FAT/FAT32 ale nie wiem jak wygląda sprawa z operacjami na plikach bo jeszcze mam Windows.
ODPOWIEDZ