kde4 - zależno

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Wisien
Posty: 51
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 15:10
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: Wisien »

Normalnie wygląda, można spokojnie instalować za pomocą aptitude.

A notce na stronie z backportami wspomniano o problemach z zależnościami do desktop-base, jeżeli jest zainstalowany, ale u mnie nie wystąpiły. Pojawiły się inne, ale aptitude je rozwiązało aktualizując kilkanaście pakietów. Po instalacji zarówno gnom jak i kde działają normalne.
Various
Posty: 30
Rejestracja: 28 listopada 2007, 17:21

Post autor: Various »

Chodzi mi o instalację KDE 4.2 z repozytorium experimental, kde4 a nie kde4-minimal. ;)

Instalował to ktoś na nowej wersji testowej Debiana?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

£apcie przepis ze znakiem jakości (L)is approved. Po tym co wypisane trzeba zainstalować plasma-applet*, bo inaczej splashscreen zatrzymuje się.
Gombal
Posty: 9
Rejestracja: 20 stycznia 2008, 13:35
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: Gombal »

Na początku korzystałem z tego "przepisu" wszystko śmigało ale teraz o zależności się pluje. Instalował już ktoś z experimental według tego?
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Tak. Aptem. Co wcale nie znaczy że trzeba się tego trzymać jak wyroczni. Niektóre paczki faktycznie mają niespełnione zależności, kde 3 trzeba odinstalować, ale mnie jak widać się udało (ikonka przeglądarki). Skup się na instalacji kdebase, potem plazm-nieplazm.
Various
Posty: 30
Rejestracja: 28 listopada 2007, 17:21

Post autor: Various »

No właśnie, a ja chciałbym zainstalować od razu całe kde4, bez zabawy niepotrzebnej.
godziu2
Posty: 6
Rejestracja: 28 lutego 2009, 18:18

Post autor: godziu2 »

Zamieżam zainstalować kde z tego linku http://pkg-kde.alioth.debian.org/kde4.html ale nie wiem jak potem środowisko gnome odinstalować. Jakiej użyć komendy. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

@Various:Nazwa repozytorium- experimental- chyba mówi sama za siebie. Tutaj nic nie dzieje się prosto i utrzymanie wszystkiego w porządku kosztuje wiele pracy. Chcesz mieć prosto? ¦ciągnij jakieś livecd z KDE4.
godziu2, a jak odinstalowujemy programy w Debianie?
godziu2
Posty: 6
Rejestracja: 28 lutego 2009, 18:18

Post autor: godziu2 »

Chcę potem po instalacji usunąć GNOME, chyba jest to możliwe?
7PGXW
Beginner
Posty: 197
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 11:52

Post autor: 7PGXW »

Kod: Zaznacz cały

apt-get autoremove --purge gnome 
Może pociągnąć Ci xorga, więc najwyżej będziesz musiał go zainstalować od nowa:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install xorg
ODPOWIEDZ