kde4 - zależno

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Various
Posty: 30
Rejestracja: 28 listopada 2007, 17:21

Post autor: Various »

Ale syf... to w takim razie poczekam, bo widzę bajzel w tym repozytorium.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Ale syf...
Nie syf. Debian oficjalnie wychodzi z KDE3.5. Taka dystrybucja.
Równie dobrze mógłbyś się wnerwiać, że nie ma go w opensolaris (bo chyba nie ma).
roobal
Posty: 15
Rejestracja: 13 lutego 2009, 04:34
Lokalizacja: Sulechów

Post autor: roobal »

Dla Lenny jest KDE4 ale 4.1 z backportów tutaj http://kde4.debian.net/

Pozdrawiam!
LordD
Posty: 15
Rejestracja: 12 grudnia 2008, 11:16
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: LordD »

wieszti
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 31 stycznia 2009, 18:28

Post autor: wieszti »

Various pisze:W kde minimal jest plasma?
Jest, sam instalowałem z minimala, który zawiera pełne środowisko i podstawowe aplikacje kde4. Resztę można sobie doinstalować samemu, dałem Ci wcześniej linka w którym masz napisane jakie pakiety sa w kde4-minimal i kde4
dy2io
Posty: 8
Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:26

Post autor: dy2io »

Ja mam pytanie z innej beczki trochę. Jak uruchomić efekty zmiany aktywnego okna lub pulpitu w nowym kde, próbuje w managerze zachowań okna lecz jest to mało skuteczne:/
wieszti
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 31 stycznia 2009, 18:28

Post autor: wieszti »

Chodzi ci o efekty Kwin? Jesli tak to Ustawienia -> Pulpit -> Efekty Pulpitu
dy2io
Posty: 8
Rejestracja: 22 lipca 2008, 22:26

Post autor: dy2io »

No i właśnie zaznaczenie włączenia efektów nie powoduje że działają, a nie przypisane do Alt+Tab ani zmiany Pulpitów.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Jesteś pewien, że Twoja lub sterownik potrafią obsłużyć efekty? Są one automatycznie wyłączane (a w zasadzie, to nie włączane) przez KDE4.2 w przypadku gdy system wykryje, że nie ma ich wsparcia.
Jeśli chodzi o drivery, to w przypadku niektórych kart znane są bugi polegające na tym, że w zasadzie karta/sterownik winna wspierać owe efekty, ale mimo wszystko ich brak (w google aż się roi od tego typu informacji dotyczących poszczególnych sterowników).
m4x
Posty: 5
Rejestracja: 22 lutego 2009, 16:06

Post autor: m4x »

Witam! Mam problem podczas instalacji KDE z http://pkg-kde.alioth.debian.org/experimental.html, wpisuję:

Kod: Zaznacz cały

aptitude -t experimental install kde4
To wyskakuje, że sprawdza zależności i tak sprawdza otwarte, zamknięte, odroczone i konflikty i tak leci, leci.. dobre 10 minut, aż dochodzi do ponad 20tys. i wtedy cały system się zawiesza. O co chodzi?
ODPOWIEDZ