kde 4.2 z nieoficjanlego repozytorium

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
JarekMk
Beginner
Posty: 220
Rejestracja: 30 marca 2007, 11:11
Lokalizacja: Malbork

kde 4.2 z nieoficjanlego repozytorium

Post autor: JarekMk »

Cześć czy ktoś z tej http://kde42.debian.net/ strony. Czy ma już może ktoś kde 4.2 i mógłby coś napisać na ten temat?

Właśnie bawię się nowym Kubuntu z kde 4.2 i jestem OSZO£OMIONY - zapragnąłem je mieć lecz nie bardzo uśmiecha mi się kompilacja...

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!
Theq
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:00
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Theq »

Testowalem to kde4 pare tygodni temu, standardowo pare bugow, ale nie ma sie co dziwic bo to jeszcze byla beta. No i jak masz jaks nowa karte nvidia to bez najnowszych sterownikow niepodchodzic. Jak chcesz miec kde4 na dluzej to bym poczekal az trafi chociaz do experimentala, szczegolnie ze to jeszcze (prawdopodobnie) pare/parenascie dni.
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Zgadzam się z Theq, poczekaj, by przynajmniej pojawiło się w experimental.

Właśnie testuje wersję rc z tego repo i prawie wszystko działa, ze stabilnością nie mam problemów.

Jedyne dwa mankamenty, jakich się doszukałem to:

- nie zapamiętywanie skrótów klawiszowych.

- aplet powerdevil nie widzi, mojej baterii w laptopie (w wersji beta2 widział, więc sądzę, że jest to wina popsutej paczki).

Jeśli ktoś zna rozwiązanie, byłbym wdzięczny za pomoc. :)

Pamiętaj, że jest to nieoficjalne repo, nie posiadające wsparcia technicznego.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Theq pisze:Testowalem to kde4 pare tygodni temu
W takim razie istnieje prawdopodobieńśtwo, że nie TO. Od 13.01. jest już RC1, a w podanym repozytorium znajduje się snapshot z svn.
Używam na codzień 4.2 od dłuższego już czasu (w zasadzie od beta1) i nie napotkałem problemów ze stabilnością (fakt, jest to Kubuntu, a nie Debian, ale prawdopodobnie istnieje duże podobieństwo między nimi, wszak oparte na tych samych paczkach źródłowych).
Oprócz wspomnianego buga z powerdevilem, dla mnie najbardziej doskwierający błąd KDE4.1-2 to brak wsparcia dla bluetooth. Niby można użyć Kdebluetooth z bibliotekami bluez3, ale... bibliotek tych w Kubuntu próżno szukać (pewnie jeszcze w Etchu są; zresztą może w jakimś 7.10 też). Ponoć można używać również Kdebluetooth3, ale tych również w Kubuntu 8.10 nie ma (i znów uwaga jw.). Drugie rozwiązanie powoduje, że wygląd aplikacji KDE3 w KDE4 jest po prostu brzydki, brzydszy niż aplikacji Gnome w KDE4.
Oficjalne wydanie KDE4.2 ma być za 9 dni, ale - mimo optymizmu kolegów - nie spodziewałbym się go szybko nawet w experimental, bo deweloperzy Debiana mają inne problemy w chwili obecnej.
Aha, jest jeszcze jedno "ale" - niestety, pomimo znacznych postępów - w dalszym ciągu do KDE4 nie trafiły jeszcze wszystkie "główne" programy znane z KDE3. Główne, tj takie, których używa się na codzień. Nie ma np. k3b, nie ma Quanty Plus (to dla twórców stron, a ta dla 3, kłóci się z nowym środowiskiem); instalacja KOffice dostępna jedynie w wersji 1.6.3, bo 2 beta 2 zdaje się, że obecnie nie jest kompatybilna z 4.2, itd. itp. Ja np. wciąż czekam na wygląd Openoffice zgodny z Qt4, ale tego się chyba nie doczekam (btw, to ostetnie w wersji 3 może się nie otwierać, przy pełnej instalacji w KDE4, jeśli tak będzie - daj znać, bo mam na to rozwiązanie).
Innymi słowy - jest dobrze, ale.... I w zależności od znaczenia owego "ale" dla każdego z użytkowników, albo KDE4.2 jest wyśmienite, albo do wyrzucenia.
Theq
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 19:00
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Theq »

pavbaranov pisze:W takim razie istnieje prawdopodobieńśtwo, że nie TO. Od 13.01. jest już RC1, a w podanym repozytorium znajduje się snapshot z svn.
Zgadza sie, wtedy tam jeszcze byla beta2. Co nie zmienia faktu, ze funkcjonalnosc byla juz dawno zamrozona i jedynie co sie zmieni to poprawa/dodanie nowych bugow ;) W sumie jedyny bug jaki mi zapadl w pamiec to przy probie przesuniecia folder view ponizej paska zadan, nastepowala zwiecha plasmy. A na wersje w experimental warto poczekac chociazby dlatego, ze bedzie oficjalnie wspierana a tutaj nawet nie wiadomo czy beda poprawki w wersjach 4.2.x nie mowiac juz o poprawkach z wersji oficjalnej. W skrocie to repo jest do testowania a nie uzywania na codzien.

Ps. A ja czekam, az w kde4 pojawia sie jakies kompaktowe themesy, bo obecnie nie da sie pracowac na malych rozdzielczosciach.
alan666888
Posty: 93
Rejestracja: 12 lutego 2007, 21:03
Lokalizacja: z Neta

Post autor: alan666888 »

Próbując ściągnąć z kde-look.org quick access natknąłem sią na repozytoria z k3b do kde 4 i innymi pakietami. quick access niestety nie chciał się u mnie zainstalować z kde 4.1.96. Więcej info tutaj http://ansani.it/my-debian-repository
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

JarekMk pisze: Właśnie bawię się nowym Kubuntu z kde 4.2 i jestem OSZO£OMIONY
A co Cię tak zachwyciło jeśli można spytać?
A do wszystkich, którzy używali/używają KDE 4.2 mam pytanie jak wygląda "zasobożerność" tej gałęzi w porównaniu do KDE 3.5?
JarekMk
Beginner
Posty: 220
Rejestracja: 30 marca 2007, 11:11
Lokalizacja: Malbork

Post autor: JarekMk »

Akkon pisze:A co Cię tak zachwyciło jeśli można spytać?
Wygląd, prezencja.
Jestem wzrokowcem i bardzo zwracam uwagę na wygląd - możliwości spadają na drugi plan. Patrząc na KDE 4.2 zawiało powiewem świeżości jakiej brakuje w moim systemie :)
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Stabilna wersja KDE 4.2, jest juz powoli wrzucana do experimental. Wiec za chwilę będzie można testować :)
alan666888
Posty: 93
Rejestracja: 12 lutego 2007, 21:03
Lokalizacja: z Neta

Post autor: alan666888 »

W experimental widzę same 4.1.4 a w nieoficjalnym 4.2.0
ODPOWIEDZ