kde 4.2 z nieoficjanlego repozytorium

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
beta1
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:42

Post autor: beta1 »

No u mnie wszystko leci a nie przypominam sobie żeby bylo coś innego specjalnie zainstalowane.
JarekMk
Beginner
Posty: 220
Rejestracja: 30 marca 2007, 11:11
Lokalizacja: Malbork

Post autor: JarekMk »

Czyli nie ma żadnego problemu ze środowiskiem? A takie programy jak Kafeine, K3B są już?
Instalowałeś pełne kde czy kde4-minimal?
Awatar użytkownika
iria
Junior Member
Posty: 941
Rejestracja: 04 czerwca 2007, 18:54

Post autor: iria »

Hmm. To masz szczęśćie ;) Ja instalowałem kde4-minimal i do tego wybrane częśći kde4. Możliwe, że czegoś brakuje z "polecanych" pakietów, bo ja ich domyślnie nie instaluje.

Dzieki za pomoc.
beta1
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:42

Post autor: beta1 »

JarekMk pisze:Czyli nie ma żadnego problemu ze środowiskiem? A takie programy jak Kafeine, K3B są już?
Instalowałeś pełne kde czy kde4-minimal?
No nie ma.
Ja instaluję zawsze tylko kdebase i wybór z KDE programów.
Kaffeine nie ma na KDE4 ale mnie to nie przeszkadza bo używam mplayer ;-)
K3b też nie ma ale kto chce może tego z KDE3.5 używać.
dawid
Posty: 32
Rejestracja: 14 października 2007, 22:19

Post autor: dawid »

Da się zainstalować KDE 4.2 z repo experimental obok istniejącego KDE 3.5 w lennym? Jeśli się da to jak tego dokonać?
W 4.2 działa już kbluetooth?
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

dawid pisze:Da się zainstalować KDE 4.2 z repo experimental obok istniejącego KDE 3.5 w lennym?
Wprost, tzn. apt-get install itd. oba środowiska - nie. Natomiast istnieje możliwość uruchomienia nowego użytkownika ze swoim środowiskiem graficznym. Jak to zrobić - odpowiedź znajdziesz m.in. na forum, w jakimś temacie dotyczącym KDE4.
dawid pisze:W 4.2 działa już kbluetooth?
Może inaczej: kdebluetooth4.0.3 działa z bluez4. Nie trzeba robić niczego w stylu podkładać bluez3 pod kdebluetooth4.0.1/2 itp. Sprawdziłem to jednak na Kubuntu 8.10/KDE4.2, nie zaś na Debianie.
olekj
Posty: 10
Rejestracja: 11 stycznia 2008, 22:17
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: olekj »

Ja tak dla pewności chcę się zapytać. Mam obecnie Sida i na nim z pól roku kde 3,5 i wszystko działa pięknie. Czy jak dodam repozytorium experimental zrobię po prostu aktualizację do 4.2 to ładnie nastąpi podmianka czy lepiej od nowa postawić wszystko z 4.2?
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

olekj pisze:Ja tak dla pewnosci chce sie zapytac. Mam obecnie sid'a i na nim z pol roku 3,5 wszystko dziala pieknie. Czy jak dodam repo experimenlata zrobie poprostu upgrade do 4.2 to ladnie nastapi podmianka czy lepiej od nowa postawic wszystko z 4.2?
Ja zainstalowałem kde4-minimal na kde3 i krótko mówiąc wszystko mi się skopało, po resecie środowisko nie chcialo wstać, więc lepiej najpierw wyrzucić 3.5, i dopiero ciągnąć 4.2 z experimental.

Dodam jeszcze informację dla wszystkich chcących używać 4.2 razem z compziem na kartach nvidii. Mam NV 7300 go, i niestety na najnowszych sterownikach 180.25 wydajnosć efektów w wykonaniu kwin jest krótko mówiąc kiepska, więc lepeiej posiłkować się tutaj compizem chcąc mieć te efekty. Jest tylko taki problem z aplikacjami opartymi o Qt4. Po zamknięciu zmaksymalizowanej aplikacji, kolejne uruchomienie odbywa się w trybie fullscreen, więc nie ma belek. Aby to rozwiązać trzeba w pluginie "Obejścia problemów" wyłączyć opcję "Obsługa trybu pełnoekranowego w starszych aplikacjach" i wszystko zaczyna grać. Szybkość działania całego środowiska znacząco się podnosi dzięki compizowi, niestety plazma nadal troszkę muli, ale to da się już znieść, dla mnie ważniejsze są nareszcie usprawnione aplikacje takie jak ark czy krusader.

Pozdrawiam, button.
ODPOWIEDZ