nVidia - instalacja sterowników

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
ruun
Member
Posty: 1366
Rejestracja: 29 marca 2007, 21:07
Lokalizacja: Kruszwica

Post autor: ruun »

byczynho, spróbuj zainstalować za pomoca envy. Ten skrypt usunie śmieci pozostałe po nieudanej instalacji, a następnie zainstaluje sterowniki i wszystkie inne niezbędne elementy.
claudii87
Posty: 79
Rejestracja: 26 maja 2007, 18:06

Post autor: claudii87 »

robiłam wszystko według opisu i był ok do tego momentu:

Kod: Zaznacz cały

claudii:/home/claudii# nvidia-xconfig

Using X configuration file: "/etc/X11/xorg.conf".
Naruszenie ochrony pamięci
jerryS
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 07 maja 2007, 16:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: jerryS »

Spróbuj wyedytować ręcznie ten plik (/etc/X11/xorg,conf), tak jak jest w tym wątku, ale w następnym poście kaki.

Tzn. zaraz po poście o instalacji. :->
czesmir
Posty: 40
Rejestracja: 14 kwietnia 2007, 23:45
Lokalizacja: Ziemia

Post autor: czesmir »

Czyli jeśli użyje te http://grizach.servebeer.com/nvpatch/#1 sterowniki zamiast normalnych to powinno się wszystko bez problemu skompilować?
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

czesmir, niby powinno, ale ja miałem z nimi problem (wersja 1.0-9639, taki sam miał JarekMk w tym temacie). Musiałem ręcznie przerabiać oryginalne sterowniki. BTW, tematów o problemach ze sterownikami NVIDIA jest ostatnio sporo na forum. Rosną jak grzyby po deszczu.
Mentus
Posty: 22
Rejestracja: 10 lipca 2007, 14:47
Lokalizacja: Cz-wa->Ursynów

Post autor: Mentus »

Witam Was!

Kilka dni temu, przesiadłem się z Fedory na Debiana. Z informacji zawartych na forum bezproblemowo poradziłem sobie z konfiguracją, ale jak to bywa, pojawiło się kilka problemów. Po zainstalowaniu Nvidii (GeForce2 Ti - legacy) w KDE po uruchomieniu Menu->Centrum sterowania zawiesza się system i zdarza się to również, ale rzadziej, z innymi aplikacjami. Miał ktoś podobny problem?

Aha, zapomniałem dodać, że akceleracja jest na 100%.
claudii87
Posty: 79
Rejestracja: 26 maja 2007, 18:06

Post autor: claudii87 »

miałam podobne zawieszanie systemu na różnych aplikacjach. nie wiem czy to ten sam problem ale zajrzyj TU
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Też to miałem, ale wtedy, winny był (jak dobrze pamiętam) pakiet mesa-utils albo rozwiązaniem okazało się ponowna instalacja sterowników.
Mentus
Posty: 22
Rejestracja: 10 lipca 2007, 14:47
Lokalizacja: Cz-wa->Ursynów

Post autor: Mentus »

Interfejs lo jest dobrze skonfigurowany (mam swój router z DHCP) Spróbuje odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki. Jeśli nie pomoże, co należy zrobić z pakietem mesa-utils?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Mentus pisze:co należy zrobić z pakietem mesa-utils?
Jak dobrze pamiętam, wywaliłem go ;)
Zablokowany