uruchamianie Compiz Fusion przed okienkami

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

uruchamianie Compiz Fusion przed okienkami

Post autor: Inquistor »

Całe szczęście udało mi się zainstalować i uruchomić Compiza bez większych problemów ;-)

Generalnie chodzi o to, że nie jestem w stanie ustawić żeby compiz uruchamiał się jeszcze przed pierwszymi okienkami. Jest pewien paskudny moment kiedy wszystkie okna są pozbawione dekoracji i dopiero za moment zaskakuje compiz lekko je przestawiając i wprowadzając upragnione obramowania.

Wstawiłem wpis compiza do xinitrc ale wcale się nie uruchamia w ten sposób. Obecnie mam go ustawionego przez Automatycznie Uruchamiane Aplikacje (XFCE). Compiz również nie chce się zapamiętać w bieżącej sesji.

Jakieś sugestie?
Utumno
Beginner
Posty: 432
Rejestracja: 09 listopada 2008, 13:04
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Utumno »

Zadnych. Tak to niestety dziala (chociaz oczywiscie w sesji powinno sie zapamietywac, ale nie znam XFCE).
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

To dziwne bo pod Gnome nie widać nawet kiedy compiz startuje i takiego problemu nie mam. Chociaz z drugiej strony nie mam zapamiętywania sesji, więc żadne okna oprócz screenlets sie nie pojawiaja.
Tak jak napisal przedmowca - tak to niestety działa.
gindek
Posty: 41
Rejestracja: 28 października 2008, 22:27
Lokalizacja: st±d

Post autor: gindek »

Wyłącz domyślny menadżer okien ( u mnie było to metacity), ale ja mam gnoma. A w zasadzie to zamień wpis w pliku konf. z "domyślny_menadżer_okien" na compiz lub /usr/sbin/compiz czy gdzie go tam masz zainstalowanego.
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

Post autor: Inquistor »

Znalazłem takie coś:

Trzeba zmienić odpowiednią linijkę w pliku /etc/xdg/xfce4-session/xfce4-session.rc z:
Client0_Command=xfwm4
na
Client0_Command=compiz

Kod: Zaznacz cały

# This the default session launched by xfce4-session if the
# user hasn't saved any session yet or creates a new session.
[Failsafe Session]
Count=4
#Client0_Command=xfwm4
Client0_Command=compiz
Client0_PerScreen=False
Client1_Command=xfce4-panel
Client1_PerScreen=False
Client2_Command=Thunar,--daemon
Client2_PerScreen=False
Client3_Command=xfdesktop
Client3_PerScreen=False
Również żeby patent zadziałał trzeba opróżnić folder z zapisanymi sesjami:

Kod: Zaznacz cały

rm .cache/sessions/*
Po restarcie X'ów działa! Niestety moja radość trwała krótko, ponieważ gdy wylogowałem się w normalny sposób (tj. powstał plik sesji z zapisanymi programami) przy następnym uruchomieniu x'ów nie uruchamiał się żaden menedżer okien :/ Rozwiązaniem jest oczywiście wyłączenie zapisywania sesji ale ja nie chce z tego zrezygnować.

Pomocy :-(
ODPOWIEDZ