Netinstall + xorg

Pomoc dotycząca instalacji systemu
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Netinstall + xorg

Post autor: ms-trex »

Mam zamiar zainstalowac debiana z obrazu netinstall i chcialbym sie was o pare rzeczy zapytac gdyz wlasnie zaczynam przygode z debianem:
1 - czy przy instalacji sieciowej, instalator pobiera na biezaco jakies pakiety z sieci, czy moze pobieranie z sieci okreslonych pakietow jest opcjonalne w pewnym momencie.
2 - przy takiej instalacji nie ma xorga, bardzo bym chcial zainstalowac go offline tzn chcialbym go zainstalowac z pobranych wczesniej paczek i moje pytanie jak to zrobic? i jakie mam pobrac pakiety wraz z zaleznosciami?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

ms-trex pisze:przy takiej instalacji nie ma xorga, bardzo bym chcial zainstalowac go offline tzn chcialbym go zainstalowac z pobranych wczesniej paczek i moje pytanie jak to zrobic? i jakie mam pobrac pakiety wraz z zaleznosciami?
ściągnij pierwszą płytę CD, tam masz system, xorga i środowisko graficzne (środowisko zależne od zassanej płyty: kde/gnome/xfce).

tu masz linka do obrazów:
http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... 86/iso-cd/
ms-trex pisze:czy przy instalacji sieciowej, instalator pobiera na biezaco jakies pakiety z sieci, czy moze pobieranie z sieci okreslonych pakietow jest opcjonalne w pewnym momencie.
jeśli skonfigurujesz sieć to instalator ściągnie sobie pakiety które potrzebuje, lub jeśli wybierzesz że ma się coś dodatkowo zainstalować (np. xorg, bo nie ma go na netinstall).

ale polecam instalować z CD1, bo wtedy masz wszystko co potrzebujesz i nie musisz się martwić o zależności.


aloha
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

dzieki za odpowiedz a ktore plyty musialbym pobrac aby moc z nich zainstalowac wszystkie 3 srodowiska graficzne?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

ściągnij ktorą kolwiek, następnie zainstaluj system, skonfiguruj neta, a resztę środowisk zainstalujesz już przez apt prosto z neta.


aloha
ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

mógłby mi ktoś podać linka do netinstall lenny bo na cdimage.debian.org jest taki bajzel że za gnoma nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Post autor: Spass »

ms-trex
Beginner
Posty: 386
Rejestracja: 29 listopada 2006, 18:24

Post autor: ms-trex »

dzieki, wracam na stare smieci
ODPOWIEDZ