Kernel 2.6.25-2-686 i sterownik nvidia

Pomoc dotycząca instalacji systemu
dzidziathc
Posty: 41
Rejestracja: 12 lipca 2008, 18:56

Post autor: dzidziathc »

Ja tez skopilowalem to nowe jajko 2.6.26-2 karta graficzna dziala bez problemu ale nie moge zainstalowac kamerki wmontowanej w laptopie. Jak chce wgrac modul od kamerki to wyskakuje mi ze dostepny jest tylko do jajka 2.6.25.2 czy da sie jakos przeskoczyc ten problem czy poprostu mam sobie odpuscic i poczekac az cos takiego sie pojawi w repro
Diabelko
Posty: 41
Rejestracja: 01 maja 2008, 14:30
Lokalizacja: B³onie

Post autor: Diabelko »

hi.
też mam problem z instalacja sterowników z nVidia.

Kłopoty zaczęły się od etch'a na jaju 2.6.18 i kdm, po starcie zamulał system i grafikę mimo ze zainstalowałem bez problemów sterowniki i 3D był na "ok", czarny obraz i długie oczekiwanie zmusiły mnie do zainstalowania gdm i problem znikł.
Po aktualizacji do Lenny zaczęły się większe kłopoty.
Podlinkowałem nvidia_drv.so oraz libglx.so też nie dało rady zainstalować, pominąłem gcc-4.2 . 4.3 przez CC=/usr/bin/gcc-4.1 ./NVI* i też lipa, sterowniki nv 173.14.05 i 173.14.12 - przez update (o ile pamiętam numery sterowników), też starałem się zainstalować z repo sida, ale mam niezgodność z architekturą :-P

Czytałem logi z instalacji nvidi, kernela, message i nie ma nic o Xen czy Bigmem. Obecny Xorg to nowsza wersja, nie mam pomysłów jak rozwiązać problem z grafiką.

vesa też przestała działać mam niezły mętlik z grafiką.
Macie jakieś pomysły?


edit:
Rozgryzłem błąd przy instalacji sterownika, popełniłem literówkę
w CC=/usr/bin/gcc-4.1 ./NVI* napisałem tylko jedno "C".
Sterowniki się zainstalowały.
ODPOWIEDZ