kernel panic i bach

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Radoslaus
Posty: 51
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 17:06

Post autor: Radoslaus »

[quote="yantar"]Zalecane jest wogole, miec jedno sprawdzone jajko. Wiec to 2.6.22-3 jest bardzo wskazane narazie zatrzymac ]
No oczywiście..inaczej bym teraz nie pisał.

Zrobiłem wszytko od nowa wg poradnika który podesłeś 3ndriu, ale albo ja cos źle robie albo niewiem co. Ale niestety nie pomogło.
Kompilowałem metodą debianową. Zrobiłem dwie paczki: linux-headers i linux-image obudwie z opcją initrd jak to było wyszczególnione w pkt 5.4.4.
No i niestety. Może spróbować z inną wersją? Np. 2.6.25-rc6 :?:
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Ja probowalem kilka razy dokladnie w/g poradnikow i .. kiszka. Zadne jajko z kernel.org sie nie odpalilo.
Ostatecznie wyszlo ze zrodel dystrybucyjnych debiana. Oprocz tego tu na forum znalazlem posta z sugestia, ze opcja --initrd powinna byc na koncu, bo w poradnikach to ona wedruje po calej lini komend.
Awatar użytkownika
3ndriu
Beginner
Posty: 246
Rejestracja: 15 kwietnia 2007, 18:00
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: 3ndriu »

Ja kompilowałem 2 razy w życiu z kernel.org i poszło. Po pierwszej kompilacji dostałem kernel panic i dlatego mam na swoim koncie dwie :-P Ale po kompilacji z initrd poszło. A linux-headers skompilowałęm później, osobno (ale to raczej nie robi różnicy).

Zainstalowałeś wogóle te paczki, które stworzyłeś? Sprawdź, czy masz taki plik (z numerem kernela, którego kompilowałeś):

Kod: Zaznacz cały

/boot/initrd.img-2.6.24.4
A wkompilowałeś w jądro lub dodałeś jako moduł wsparcie dla ext3 i initrd?
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Co śmieszniej: Kopilacja z kernel.org na Debianie i Ubuntu - 90% prób to "kernel panic" był. Zainstalowałem Gentoo, zrobiłem kompilację jądra, która poszła za pierwszy razem :P
Radoslaus
Posty: 51
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 17:06

Post autor: Radoslaus »

yantar pisze: Ostatecznie wyszlo ze zrodel dystrybucyjnych debiana.
A skąd pobrałeś? Znalazłem tylko to:
http://packages.debian.org/search?searc ... age+2.6.24
:?:
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Radoslaus pisze:A skąd pobrałeś? Znalazłem tylko to:
[url]http://packages.debian.or...ux-image+2.6.24[/url]
Jest jeszcze linux-source.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Radoslaus pisze:A skąd pobrałeś? Znalazłem tylko to:
Tak jak napisal Rad sciagasz linux-source.
Normalnie instalujesz aptem albo aptitude, w /usr/src/ pojawi sie paczka tar.gz , dalej to juz jak w poradniku. Tylko upewnij sie czy masz repozytoria ze zrodlami.

Kod: Zaznacz cały

deb-src [url]http://ftp.pl.debian.org/debian/[/url] testing main non-free contrib
To sa dla testinga.
Ventrue pisze:Co śmieszniej: Kopilacja z kernel.org na Debianie i Ubuntu - 90% prób to "kernel panic" był.
U mnie bylo to samo kompilowalem 4 razy rozne wersje, dwa razy kernel panic, dwa razy nawet tego nie wyrzucilo. Sam juz nie wiem czemu tak. gdzies jeszcze znalazlem sugestie, ze te najnowsze jaja lepiej kompilowac przy pomocy softu z sida. Ale dalem spokoj kazda kompilacja u mnie to ponad 2h, za duzo jak na nieudane zabawy. Moze sie kiedys jeszcze dorobie dobrze skrojonego jaja bez niepotrzebnych dodatkow =]
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Kod: Zaznacz cały

deb [url]http://kernel-archive.buildserver.net/debian-kernel/[/url] trunk main
Ostatnio dodałem ten wpis do sources.list (jest w zestawie na forum) i najnowszy kernel ładnie zainstalował się w wersji domyślnej. Niewielka korekta configu według >>tego opisu z naszego forum<< i wszystko działa prawidłowo.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Ja kompilowalem chyba ze 4 razy metoda debianowa, zrodla z kernel.org ale nigdy nie mialem zadnego kernel panic, nawet jak sobie sam rozne opcje zmienialem (wydaje mi sie, ze opisy wiekszosci z nich sa calkiem dobre).
soki
Beginner
Posty: 249
Rejestracja: 27 października 2007, 21:18
Lokalizacja: Matrix

Post autor: soki »

giaur pisze:Ja kompilowalem chyba ze 4 razy metoda debianowa, zrodla z kernel.org ale nigdy nie mialem zadnego kernel panic, nawet jak sobie sam rozne opcje zmienialem (wydaje mi sie, ze opisy wiekszosci z nich sa calkiem dobre).
Nom u mnie też zawsze wszystko działało ale najnowszy kernel(2.6.24.4) coś wywala błędy podczas startu systemu - paczka zbudowana bez problemów konfiguracja z poprzedniego jajka 2.6.24.3

Nie wiem w czym tkwi błąd :-/ :evil:
ODPOWIEDZ